fcoop

Neměl by se ten text vytesat do kamene?

http://crazyca­fe.centrum.cz/vtip­na-videa/2013/1/8/v­idea/vtipna-parodie-klausova-amnestie-rozcilila-hitlera/?utm_sou­rce=centrumHP&ut­m_medium=zaba­vabox&utm_ter­m=position-3

Nejlepší odpověď
annas

Co je špatné, je často předmětem parodie, ironie či karikatury … Je v povaze člověka nebát se pravdy a přivést mnohé k zamyšlení…

Doplňuji:
Kdysi se do kamene tesala pravdivá slova o různých čínech … Takže rozhodnutí o amestii, jímž ukončil V. K. svou prezidentskou funkci, by se mělo vštipit do paměti národa, jako čin, který " zvýšil" důvěru občanů v právo, spravedlnost v naši demokracii …
Je pravda, že mnozí lidé zapomínají na mnohem více věcí, než by si měli pamatovat… Napadlla mě slova představitele absurdního dramatu E. Ionesca , která byla namířena i proti politické zvůli. : „:Minulost máme za sebou, budoucnost před sebou. Nevidíme budoucnost, vidíme minulost. Je podivné, na zádech nemáme totiž oči.“.

Další odpovědi
Damiana

Hlavně by se mělo začít něco dělat, protože žádná legrace k popukání to není. Pořád opakovat, že má někdo pravdu, a že to dneska stojí za prd, je sice fakt, jenže co z toho. Nemám pocit, že jsme na tom tak skvostně.
Asi jsem naivní, ale neustále nechápu to, jak mohla tak klidně „projít“ tzv. sametová revoluce. Pár stávek, bum a všechno bylo jinak. Totální změna systému. Přitom vlastně většině lidí nic nechybělo a protestovali „jen“ proti „vládě jedné strany“. Dneska padá kdekdo na hubu, nemá žádné sociální (ani morální) jistoty, krade se a zabíjí ostošest, podvodníci a zloději se smějí, lidé si ze zoufalství mnohdy sáhnou na život… A výsledek? Koukneme se na parodii, přečteme si vtípek, který se směje naší blbosti a řekneme: Jó, to je pravda… A co dál? To je všechno?

mosoj

Je to smutné, ale byla to volba národa preferovat ODS.
Doplňuji:
Je přiznaných 80 % občanů kteří s Klausem nesouhlasí ohledně amnestie. Tohle není normální, to je diktatura vlády v čele s ODS a podobnými pohunky.
Je smutné že lidi zase jenom mlčí. Typická česká povaha !! Zde je kořen všeho .
Stát nejen že mně nechrání jako neúhonného občana ale on na mně ještě kriminálníky pouští a chce abych zaplatil co vlády nechaly rozkrást.

Sopka

Tak , tak, mosoji , ale jaká je u nás ještě možná změna,zloděj střídá zloděje , psychopat , psychopata a náš národ balancuje na pokraji zkázy!
Doplňuji:
Ano mosoji , sdílím nejen tvé názory ale podtrhuji zvěrstvo i v dalších společenských tragédiích !!!
Uznání nároků křesťanským zlověstným živlům,kteří ubližují ve spolupráci se zřízením už po mnoho generací.

mosoj

Tedy Damiana, jsem špatný psycholog. Děkuji za Tvůj příspěvek !!!!!!!!!
Ano je to tak.

Damiana

Mosoj: Díky. Vypadá to, že si konečně rozumíme.:-)

Sopka

Damiano , mysleli jsme si totiž , že na tom západě mají všichni skvělou budoucnost před sebou , ale pravda je jiná , jen zloději a násilníci a s nimi spolčení kriminálníci a politici si udělali svět sami pro sebe , my obyčejní jsme totálně odepsaní k přežívání.
Komunisté nebyli nijak horší než dnešní politická reprezentace , pouze měli povolit odjet volně každému kdo chce na „západ“ s tím že se ale nemusí vracet.Ono by se to rychle zpět do republiky dostalo , jak se tam ti naši zlatokopové vlastně mají.
Něco jiného byla propaganda západu jako byl Kryl atd.ale jiná byla realita pro obyčejné lidi.

Damiana

Sopka: Přesně. Sice jsem tehdy nebyla dospělá, ale dost přesně si pamatuji, jak při revoluci přijeli k nám do školy nějací podnikatelé „ze Západu“ a hovořili o kapitalismu. Nebyli to takové typy „mazačů medu“, ale mluvili férově. Sametem pomateným jedincům se to ale nelíbilo, protože si mysleli, že se dostávají do pohádkového světa. Revoluční nadšenci, kteří měli největší radost z toho, že můžou zakřičet nahlas: Husák je vůl! je ale neposlouchali. Dodnes slyším jejich pravdivou větu, ze které mrazí: „Ani nevíte, jak dobře se máte a netušíte, co vás čeká, chudáci.“
Neobhajuji komunismus, ani žádnou jinou politiku. Nejde mi o strany, o jména. Za vším přece vždy stojí lidé. Ale nejsem takový pitomec, abych nevěděla, kdy jsem se měla dobře a moje okolí taky. A vidím, že dnes to nestojí za nic. Takové dětství, jaké jsem měla já, mi můžou dnešní děti jenom závidět. Nejsem zpátečník a chápu, že doba má svůj vývoj. Jenže žít v naprosté nejistotě, bát se toho co bude, zjistit, že člověk sám nic neznamená, mít vzdělání, znalosti a nemít je jak uplatnit… takhle se dobře a klidně žít nedá. Klidně bych „díky“ lidskému štěstí měla méně klientů, ale rozhodně bych byla radši, kdybych nepoznala některé tragické osudy, které jsou pouze následkem dnešní zvrácené doby a ničeho jiného.

mosoj

Dávám deset palců U U U U U U U U U U !

Damiana

Mosoj:-)

Sopka

Damiano , mysleli jsme si totiž , že na tom západě mají všichni skvělou budoucnost před sebou , ale pravda je jiná , jen zloději a násilníci a s nimi spolčení kriminálníci a politici si udělali svět sami pro sebe , my obyčejní jsme totálně odepsaní k přežívání.
Komunisté nebyli nijak horší než dnešní politická reprezentace , pouze měli povolit odjet volně každému kdo chce na „západ“ s tím že se ale nemusí vracet.Ono by se to rychle zpět do republiky dostalo , jak se tam ti naši zlatokopové vlastně mají.
Něco jiného byla propaganda západu jako byl Kryl atd.ale jiná byla realita pro obyčejné lidi.