Toruk

Německé jméno Ekkehard – je křestní?

Nejlepší odpověď
annas

Ano. Je možné najít v odkazu.

http://www.vor­name.com/name,Ek­kehard.html

Z toho krřestního staroněmeckého jména je u nás odvozené příjmení Erhart, Erhard, Ehrhardj, a to z ëra =´čest, jhart = tvrdý, hrdý. ,
Podle D. Modlanové: Naše příjmení
Doplňuji:
Mám druhý den novou klávesnici, vím, že to neomlouvá, ale znaky vpravo jsou umístěné jinak, takže při psaní všemi deseti mně vznikají problémy.

Opravuji.
Z tohoto křestního staroněmeckého jména jsou u nás odvozená příjmení: Erhart, Erhard, Ehrhardt, a to z ëra = čest, hart = tvrdý, hrdý. ,
Podle D. Moldanové: Naše příjmení

jinak diskuse

Další odpovědi
marci1

Ano, je křestní. Dokonce se vyskytují v ČR tři. 🙂

Zdroj: http://krestni-jmena.info/muzska-krestni-jmena/muzske-krestni-jmeno-ekkehard-2

annas

Mám novou klávesnici, má přehozené znaky na klávesnici vpravo za ů na rozdíl od staré, takže mám problémy. 🙂

annas

Německé Ekkehard (Eckhard), počeštěně Ekhart apod. Zřejmě nepřesným zápisem v matrice došlo k záměn písmen, takže u příjmení Erhart atd. jsou dvě možnosti původu – z Eckhard nebo Erhard.