Eloška

Německá pověst – Der Brocken

Neznáte někdo dobře tuto pověst ?
Je i na Wikipedii, jenže jen neměcky. Po přeložení překladačem je to nesrozumitelné ..
O čem to je ? :)

Nejlepší odpověď
annas

Nevím přesně, jakým způlsobem je zpracovaná pověst, proto uvádím je to, co se vypráví. .
Hora Brockner je spojovaná s pověstmi o čarodějnicích. O tom píše Goethe ve slavném Faustovi.
Staří Germáni slavili svátek jara a probuzení přírody pod názvem „Valpuržina noc“. Jméno získala zřejmě podle saské bohyně smrti Valpurgy, jíž se připisuje patronství nad čarodějnicemi. Lidé věřili, že se této noci slétávají čarodějnice a jim podobné nestvůry na čarodějné hoře Brocken ve středním Německu. Čarodějnice se slétávají na horách, skalách nebo pustých místech. Pak se na svých košťatech rozletí do okolí, aby uhranuly dobytek, zničily úrodu a uškodily lidem. Zasnubují se s ďáblem.
Net

Další odpovědi
Drahuška

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Broc­kensk%C3%A9_str­a%C5%A1idlo

hezká pověst pro lidi co se rádi bojí v lese…

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Brocken­sk%C3%A9_stra%C5%A1i­dlo