Kefra

Doporučili byste jako hlídače německého ovčáka, nebo německou dogu?

Chtěla bych se zeptat na Vaše názory, zda si pořídit německou dogu, nebo německého ovčáka. Samozřejmě se musím rozhodnout sama a je to čistě subjektivní, ale přesto mě Vaše názory zajímají. Už dlouhou dobu si přeji dogu. Jde ale o to, že bych chtěla psa, který bude hlídač, bude mě chránit a kdyby mě třeba někdo napadl, zastane se mě. Prostě to bude můj parťák. Nevím proč, ale mám pořád někde zakotveno v hlavě, že ovčák je na toto lepší než doga. Nevím proč. Určitě je to hlavně o výcviku a přístupu k pejskovi, ale opravdu by mě zajímaly Vaše zkušenosti. Předem moc děkuji za Vaše rady.

Nejlepší odpověď
redy

Hlídat tě bude jakejkoliv pes, když bude mít výcvik. Vlčáka snadno vycvičíš.

Doga je doga, je majestátná vznešená a milá k dětem. Nemá za potřebí štěkat ani pouštět hrůzu, nepouští se do šarvátek a svého pána miluje.

A když máš se svojim psem dobrej vztah, klidně za tebe položí život – a je jedno jestli je to doga nebo Fanynka 🙂
( malé plemeno):-)

Další odpovědi
dubraro

Jako hlídače nebo obecně pracovního psa určitě NO. Doga je obrovská, ale v podstatě je to společenské plemeno.

pucipuci

Bude to člen rodiny a takový velký-panečku! Ten něco spořádá…Na wikipedii přečíst povahové vlastnosti,kolika let se dožívají apod. Velké plemena žijí kratší dobu a hodně trpí na klouby a preparáty jsou drahé, i když ne tak, jako u lidí.
Máme shitzu, jen se venku něco šustne, už štěká a vzhledem k tomu, že spí s námi, není to zrovna milé, když se nad ránem vracejí lidé s hospody a člověk má vstávat na ranní. Stačí, že jen jdou po chodníku, ani nemusí zpívat, či se bavit, už blafe, ale jak? Hlas má jako bernardýn. Když jsem vozil syna v kočárku, tak zákon schválností tomu chtěl, že jsem narazil na paní s čivavou nebo pinčem, už nevím, je to dávno a bydleli jsme ve městě…Zkrátka ten malý vzteklý pes tak štěkal, cenil na mě zubiska a vždy to vypadalo, že už už mě chce rafnout do kotníku. A i jako chlapovi mi nebylo příjemně, zastavil jsem a málem ani nedýchal, dokud si ho pánička nepřivolala k sobě. To ještě psi pobíhali bez vodítka v kilometrovém předstihu před páničkem. Já bych rozhodně začal se psem menším a dobře cvičitelným, ne zrovna gaučovým typem.

arachis

A já od mala chtěla černou pumu nebo psa čau čau, do té doby, než jsem se skoro zamilovala do plemene Irský vlkodav… A tak mám Yorkšíra, protože takové tele bych neuživila, naštěstí jsem první pobrala trochu rozumu a pak si pořizovala psa. Tím se vás nechci nijak dotknout. To jen mluvím sama za sebe.