Pokročilý

němčina- věty na minulý čas

Ahoj, potřebuju pomoct s těmito věty s minulým časem, opravdu si s nimi nevím rady.
Seznámil jsem se se spousty nových lidí a učiteli.Ich eine Menge neuer Leute und Lehrer vertrout za machen.

Musel jsem se začít učit. ich lerne gemusst.

Naštěstí nepřibyl žádný nový předmět. Glücklicherweise aufgelaufenen kein neues Thema.

a teď opravdu u kterých nevím.
Na začátku bylo pasování bažanta.
Ve školní jídelně vaří hrozně.
Zvykl jsem si na tuto školu a jsem rád, že tu jsem.
Byli jsme na seznamovacím kurzu, kde jsme se opravdu seznámili.

Ty první překlady jsem zkusil přeložit, když tak mi je opravte a u těchto opravdu nevím a nechci sem psát nesmysly. Neni to DÚ (dopisuji si s kamarádem z německa) a i kdyby, tak jsem se snažil to vyřešit. Pomůžete mi prosím? :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

tak minulý čas, nebo perfektum? mícháte jabka s hruškama. Vypadá to jako směs obojího, ale stoprocentně to není ani jedno.

Ich habe eine Menge neuer Leute und Lehrer KENNENGELERNT. (od slovesa "kennenlernen")

"Musel jsem se začít učit.": Vždyť vám tam chybí to "začít" a opět je to jen půlka perfekta; ve spojení s dalším slovesem však modální slovesa tvoří perfektum infinitivem. Tedy: Ich musste zu lernen beginnen.

Glücklicherweise gibt es noch keinen neuen Gegenstand.

Na začátku bylo pasování bažanta. Co je "pasování bažanta" netuším ani česky. Am Anfang gab es... a to pasování bažanta si budete muset najít v nějakém odborném slovníku.

In der Schulkantine kocht man schrecklich.

Ich habe mich an diese Schule gewöhnt und ich bin froh, dass ich hier bin. (skutečně s tímto slovosledem jedná se o vedlejší větu).

Wir waren im Bekanntschaftskurs, wo wir einige Leute wirklich kennenlernte. (opět vedlejší věta, takže odlučitelná předpona zůstane u slovesa).

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

irisx

Pasování bažanta by mohlo mít původ ve vojenském slangu.

Zajímavé otázky v kategorii Věda

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2736
Zlatý quentos 1320
Zlatý mosoj 1305
Zlatý Drap 964
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 604
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 538
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 487

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.