panxnotdead

němčina- věty na minulý čas

Ahoj, potřebuju pomoct s těmito věty s minulým časem, opravdu si s nimi nevím rady.
Seznámil jsem se se spousty nových lidí a učiteli.Ich eine Menge neuer Leute und Lehrer vertrout za machen.

Musel jsem se začít učit. ich lerne gemusst.

Naštěstí nepřibyl žádný nový předmět. Glücklicherweise aufgelaufenen kein neues Thema.

a teď opravdu u kterých nevím.
Na začátku bylo pasování bažanta.
Ve školní jídelně vaří hrozně.
Zvykl jsem si na tuto školu a jsem rád, že tu jsem.
Byli jsme na seznamovacím kurzu, kde jsme se opravdu seznámili.

Ty první překlady jsem zkusil přeložit, když tak mi je opravte a u těchto opravdu nevím a nechci sem psát nesmysly. Neni to DÚ (dopisuji si s kamarádem z německa) a i kdyby, tak jsem se snažil to vyřešit. Pomůžete mi prosím? :)

Nejlepší odpověď
quentos

tak minulý čas, nebo perfektum? mícháte jabka s hruškama. Vypadá to jako směs obojího, ale stoprocentně to není ani jedno.

Ich habe eine Menge neuer Leute und Lehrer KENNENGELERNT. (od slovesa „kennenlernen“)

„Musel jsem se začít učit.“: Vždyť vám tam chybí to „začít“ a opět je to jen půlka perfekta; ve spojení s dalším slovesem však modální slovesa tvoří perfektum infinitivem. Tedy: Ich musste zu lernen beginnen.

Glücklicherweise gibt es noch keinen neuen Gegenstand.

Na začátku bylo pasování bažanta. Co je „pasování bažanta“ netuším ani česky. Am Anfang gab es… a to pasování bažanta si budete muset najít v nějakém odborném slovníku.

In der Schulkantine kocht man schrecklich.

Ich habe mich an diese Schule gewöhnt und ich bin froh, dass ich hier bin. (skutečně s tímto slovosledem jedná se o vedlejší větu).

Wir waren im Bekanntschaftskurs, wo wir einige Leute wirklich kennenlernte. (opět vedlejší věta, takže odlučitelná předpona zůstane u slovesa).

irisx

Pasování bažanta by mohlo mít původ ve vojenském slangu.