huxa

Němčina-jak se tvoří množný čas a je nějaká pomůcka na určování rodů, nebo se obojí tvojí musí učit ke každému slovíčku?

Odpovědi
zzzzz

Množný čas neznám. Jestli myslíš množné číslo podstatných jmen, tak se tam dávají koncovky.

http://nemcina-gramatika-maturita.studen­tske.cz/2009/04/2-mnozne-cislo-podstatnych-jmen.html

Rody se musíš naučit rovnou se slovíčkem, já jsem se rovnou učila ke každému slovesu i minulý čas. Hodně rodů je stejných, ale některé jsou jak chyták. Tak třeba pro slovíčko „peněženka“ jsou dva názvy a každý s jiným rodem die Geldtasche a das Portemonnaie, no maj v těch rodech zmatek.