fcoop

Je to prostě v Klausově stylu – končí, a chce za sebou pořádně bouchnout dveřma.
Není zas tak těžké se podívat,co o amnestiích dříve pronášel.

Nehledal bych v tom nějaký ďábelský plán – ty větší ryby,u kterých bude vyšetřování zastaveno – to není až tak významné – a ty opravdu velké ryby se nikdy k soudu nedostanou. A existují i opravdu přerostlé kusy.

Z těch cca 6000 amnestovaných se nejméně polovina do půl roku vrátí zpátky,a jede se dál,močálem černým.......­.............­..odkud to znám?

Další odpovědi
Drap

Neuvážená amnestie přinese vždy více kriminality a negativního než amnestie promyšlená. Vše se opakuje. Podobný přínos pro společnost přinesl i V. Havel jednou svoji amnestií. Jediné co nás může uklidňovat je ten fakt, že většina propuštěných se tam opět brzy vrátí. Jen nevím, jak se vyhnout tomu, aby se jimi páchaná trestná činost nedotkla mně, nebo mých blízkých.
Při stejnépříležitosti a ve stejný den byla udělena i amnestie na Slovensku. Co kdyby si z ní vzali naši představitelé třeba příklad do budoucnosti ?

briketka10

ano, amnestie by se neměla udělovat vrahům,
zločincům co zproněvěřili velkou částku peněz a
těm, kteří zavinili dopravní nehodu při níž někdo
zemřel !!

Damiana

Je to gesto prezidenta na „odchodnou“. Brala bych to ale spíš jen jako povolení vycházky. Vyvrhelové, kteří stejně patří za mříže, na svobodě dlouho nevydrží. Do švestek jsou zpátky. Stačí si přečíst úroveň těch canců, které zahltily zdejší server.

pusinka50

Někde se amnestie týká jen 500 osob a „někde“ holt 6.000 lidí. Práce je s tím nad hlavu, zahlcené soudy a zahlcený portál odpovědí dotazy mladistvých delikventů, kteří se amnestie chtějí chytit jako ho.no košile a místo aby přemýšleli o nápravě svých alkoholových a drogových úletů, tak se ještě nad svým trestem vztekají. Fakt je mi na zvracení, tohle Vašíček pěkně pos-al.:-( Už vidím, jak si soudci zase žádají o zvýšení platů…

venkovan

Amnestie jako institut prominutí má smysl a cenu. Ale jen do pro společnost přijatelné roviny.
Klausova amnestie vstoupí do dějin, jak se nemá dělat, protože z ní čiší naprostý amatérismus, protože toto jak zbavit určité osoby soudů snad ani záměrný úmysl nemohl být.
Takže berme to jako varování.

terry

To teda sakra mám. Ten pocit.
I Klaus je jen člověk. Ale doufám, že o to aspoň mrzí.

anonym

Takový pocit nemám, ale ořechové mi chutná. Kdybych spáchala nějakou trestní činnost a seděla ve věznici také bych byla za amnestii ráda. Nikdo není dokonalý.
Doplňuji:
Samozřejmě, že by si znovu nabité svobody měli propuštění vážit a ne hned jít krást nebo se porvat. Někteří jsou prostě nenapravitelní.

odpovídámež

fcoop: kolem bílých skal, Werich. Co ten děda může ještě způsobit za katastrofu, než někdo soudný řekne dost a dají ho na vyšetření do Bohnic?

manon

venkovan: Nepodceňovala bych ho, amatéra :D

manon

terry: Děláš si srandu? Člověk to je. Chytrý. Ukazuje se, že víc bezskrupulózní, než jsme si mysleli. Ale že by ho to mrzelo? :D Ví co dělá – moc dobře to ví.