Rek71

Nemáte někdo radu, co s klobásami, když se nepovedli? Jsou málo slané a obsahují málo tučného masa. Jsou suché. Nic jim

Doplňuji:
Nic jim jinak není. Nedají se třeba zbavit střívka a zamíchat do sekané?

Nejlepší odpověď
tom004

Nevím kolik jich máš, ale toto docela funguje. Po obvodu je dostatečně „napíchej“ vidličkou, vlož do hrnce, rozpusť kostky sádla, hodně ho osol, a zalij tak, aby byly zcela ponořené. Teplotu nastav na 80 – 90°C a nech cca 1 – 2 hodiny „vařit“ bez poklice. Horké naskládej do sklenic a zalij horkým čistým sádlem. I po vychladnutí musí být klobásy zcela ponořené. Ještě horké zavíčkuj a ulož. Slané sádlo snadno použiješ při vaření. Nebo nakrájej dostatečné množství cibule a smaž při 100°C až cibule zhnědne. Na konec podle chuti přidej nakrájený česnek na plátky, nech vychladnout a máš špičkovou pomazánku, která se dá použít i při vaření.

Další odpovědi
Drap

Do zapékaných těstovin, francouzské brambory, rolády.

anonym

Pokud jsou již vyuzené, nic je nenapraví, snad je ohřívat ve velmi slané vodě . nevím jak by chutnala sekaná z uzených klobásek. Přidávat je do různých pokrmů je dobrá volba. Nic méně platí, že na kg masa se dává 2 dkg soli. Já osobně používám prorostlý bůček s přidáním hovězího v poměru 3/1 na spojku.Takto vyrobené klobásky se nedrolí a suché také nejsou.

anonym

Nejlepší je zavařit je do slaného nálevu (ani tak to ale zbytečně se solí nepřeháněj) a nechat v něm alespoň 14 dní „zaležet“. I uzené klobásy něco soli z té vody natáhnou. Navíc se dají potom používat bez ohřívání a jsou velice dobré. Ani to, že jsou libovější na nich nic zkazit nemůže. Právě naopak.
Garantuji Ti, že pokud jednou zavařené klobásy zkusíš, potom budeš pokaždé při jejich výrobě pamatovat i na tento způsob jejich uchování.

beer

Škoda… zkusil bych je ale jíst nakrájené na kolečka, dají se přisolit a můžeš současně nakrájet cosi tučnějšího. Nebou zkusit uvařit v osolené vodě, případně je naložit a nezapomenout přisolit.
Jen tak pro inspiraci:
http://www.go­ogle.cz/search?q=na­kl%C3%A1dan%C3%A9+klob%C­3%A1sy&source­id=ie7&rls=com­.microsoft:cs:IE-SearchBox&ie=&o­e=&rlz=1I7ADFA_cs&re­dir_esc=&ei=VmkjUf­nTFoGktAatv4HgDg
Doplňuji:
S tou sekanou je dobrej nápad! Oloupat, nakrájet na malé kousky a přimíchat do sekané.

Ovechka

Hej pošli mi je

Rek71

Díky za rady – zkusím. I tu sekanou a dám vědět. Hoj