KristýnaN

Nemáte někdo nějaký dobrý odkaz,kde bych našla dobrý referát o italské barokní opeře? Děkuji moc.

Nezlobte se,že to sem dávám znovu,ale nikdo mi s určitostí neodpověděl na mou otázku. A mimichodem,pokud si chcete zase napsat pod mou otázku chytrý komentář,kde mě budete poučovat o tom,že je to domácí úkol,pište si to prosím jinam,protože vás mohu ujistit,že tohle není domácí úkol. Děkuji.

Nejlepší odpověď
venkovan

I když to není domácí úkol, tak si pořád myslím, že referát by měl být o práci s materiály a případně nějaký vlastní postřeh. Vlastně je to taková malinká příprava na budoucí diplomku. Jen malinká, ale základem je práce s dostupnými materiály.
Když jsem chodil na školu, tak učitel češtiny se domluvil s vedoucím knihovny na určitých dnech, které nám studentům v knihovně vyhradil. Každý student dostal za úkol zpracovat nějakou hudební klasiku. Knihovník nám pustil hudbu a na stůl naskládal množství knih ve vztahu k autorům díla a k samotnému dílu co jsem měli za úkol zpracovat.
A potom jsem se před spolužáky prostřednictvím referátu pochlubili co jsem vyposlechli a vyčetli. Hodnocení nebylo na známky, jen splnil, nesplnil zadný úkol. ne každý je na vážnou hudbu postaven tak, aby jí rozumněl, ale každý by mohl se pokusit si ji vyslechnout a popřemýšlet proč mu to sedí či nesedí.
Takže ač se ti to nebude líbit co napíši, tak zadal bych si do vyhledávače italská barokní opera a potom z tohoto rozsáhlého seznamu autorů bych si vybral jednu či dvě osobnosti která bych třeba porovnal.
Opsat referát je jednoduché, ale je to jen opsaní. Jedině si najít nějaký referát jako vzor, ale potom vše dělat samostatně.
Nezlob se, ale pokud se tímto směrem vydáš tedy budeš se učit pracovat s materiály, budeš se snažit najít svůj názor, hodnocení apod., nebudeš tedy jen slepě opisovat, tak bych vsadil děravou botu, že si na nás co nechceme dávat přímé odkazy na školní a i mimoškolní práce, třeba za 20 let vzpomeneš v dobrém.

Další odpovědi
fcoop

Italská opera

Dějiny opery jsou především dějinami italskými. Operou Andromeda (od Benedetta Ferrariho a Francesca Manelliho) zahájilo v Benátkách roku 1637 provoz Teatro San Cassiano jako první veřejné operní divadlo na světě.

http://italie­.adrialand.com/i­talska-opera.html

HDMI

Klikni na odkaz dole.

Zdroj: http://irefera­ty.lidovky.cz/300/A/ti­tulek