weronika

nemáte někdo nápad jak spíchnout postroj na táhnutí na poníka? (ČSP)

Jde mi hlavně o poprsák.
Na připevnění deky to už mám vymyšlené- podbřišník+ řemen, podbřišník má uprostřed dvě očka na přichycení., toto funguje už to mám odzkoušené- ale ráda bych za něj zapřáhla sáňky nebo boby, ale nejsem si jistá, že by to ten podbřišník sám udržel :/

Díky za rady

Nejlepší odpověď
anonym

Něco jen tak „spíchnout“ asi není dobrá cesta. Raději si kup někde na inzerát třeba starší poprsní postroj, protože vymýšlet něco, co někde už dávno funguje, je celkem zbytečné. Navíc jak materiál, tak i zpracování není jednoduché
v domácích podmínkách dosáhnout v dobré kvalitě.
Postroj musí být nejen dostatečně pevný a bezpečný aby nerupnul když to nejméně potřebuješ, ale také aby se koník neodřel atd.

Další odpovědi
gepik

Kamarád si ušil z vázacích popruhů z náklaďáku něco jako je na druhém obrázku. Má to na svého koníka, takže stavící přezky nepotřebuje a spojoval to velkými nýty a obšil silnou nití. Na lehké tahání si to chválí. http://www.se­dlarstvi.info/in­dex.php?postro­je