Marek Brož

Nemáte nějaký osobní tip,jak se dobře učit?

Díky :)

Nejlepší odpověď
Hans51

Mně při přípravě na státnice velice pomáhal následující postup:

Vytisknout si materiály na učení – dvě stránky na list (lépe se mi to četlo), podtrhávat zvýrazňovačem, vypisovat na papír ty nejdůležitější věci. Když mi něco nebylo jasné, sáhl jsem po učebnicích či komentářích. V uších sluchátka s mojí oblíbenou metalovou hudbou 🙂

Ale určitě to nebude vyhovovat každému.

Další odpovědi
Emefej

Mně osobně nejvíc pomáhalo ruční vypsaní nejdůležitějších pojmů a dat. Bohužel, studoval jsem školu, kde toho k učení touto metodou bylo poměrně málo, šlo to dobře aplikovat např. na předměty „Základy Marxismu-Leninismu“ nebo „Dějiny mezinárodního dělnického hnutí a KSČ“. Většina předmětů se tímto postupem nedala naučit, tam se to muselo pochopit a na to žádný osvědčený trik asi není.