Nemáte nejaký lehký recept třeba na nejaký sladký placičky"?

pokud anoo prosila bych nejakej ,ale abych ho zvládla:D dekuji
Doplňuji:
a kolik tej mouky mam dat??! a nemuzete trochu po podrobnej prosíím') nechci aby to dopadlo jako vcera:D:(

Nejlepší odpověď
Damiana

Jestli myslíš lívanečky, tak já je dělám tak, že do jednoho bílého jogurtu vklepnu jedno vajíčko, přidám 1 vanilkový cukr, rozředím mlékem a přidám nastrouhaná jablka. Zahustím hladkou moukou a přidám trochu prášku do pečiva. Pak stačí smažit v lívačníku nebo dělat kopečky a ty rozetřít na placičky na pánvi. Z obou stran dozlatova – horké obaluji ve skořicovém cukru. Lahůdka! 🙂
(Ta jablka tam dávat nemusíš, můžeš je pak mazat třeba nugetou, povidly nebo nějakým oblíbeným džemem.)
Doplňuji:
Přesně tak, jak dopsala ReHu. Já to dělám od oka, nikdy nic nevážím. V těstě nesmí stát lžíce, ale nesmí stékat. Takové bramborákové těsto, hustší než na palačinky – jestli tohle pomůže…

Další odpovědi
ReHu

Mouky tam přisypávej postupně tolik, aby těsto bylo jako kaše. Když se to bude na pánvi moc roztékat, trochu přisypeš. Lépe se placičky tvoří v lívanečníku.
Není na tom skoro co zkazit.
Vyzkoušej a uvidíš.

Anetaj

Já znám lehký recept. Ale je to recept na malé bábovky, které se dají jen do mikrovlné trouby. :) http://indulge-in-gluttony.blog­spot.com/