J.Mecir

Nemá povinné ručení.

Včera do nás na křižovatce naboural vietnamec, nedal přednost. Vše se musí platit z jeho povinného ručení, ale on ho nemá. Kdo bude škodu automobilu platit?
Doplňuji:
policii jsme volali hned u nehody a máme zápis

Nejlepší odpověď
Jikra

Na odkazu jsou informace k tomuto tématu.

Zdroj: http://www.ckp­.cz/motoriste­.php

Další odpovědi
cochee

Myslím, že škodu zaplatí (nějaká) pojišťovna a ta to potom nebo současně po Asiatovi bude vymáhat.

Hykam

Nahlásit na svou pojišťovnu a oni Vám řeknou co dál.
Měl by na takové případy být nějaký fond, do kterého přispívají všechny pojišťovny, následně se to vymáhá na viníkovi nehody, který neměl povinné ručení.
Důležité je, aby jste s ním měli udělaný nějaký zápis o nehodě a ověřenu jeho totožnost. V těchto případech je nejlepší ihned volat policií, protože dotyčný Vám potom může všechno zapřít.

venkovan

Teoreticky škodu na autě zaplatí pojišťovna z fondu, který pro tento účel pojišťovny založily.
Z řidiče který nehodu způsobil potom peníze bude pojišťovna vymáhat.
No je to cizinec, zřejmě česky nerozumí a nemá majetek. Takže ych očekával, že pojišťovna se na proplacení moc třást nebude.

cukrar

ČKP pověří některou pojišťovnu, která se odškodnění ujme.