pusinka50

Nemá někdo tušení, kde najít na netu kamennou prodejnu obyčejných KLASICKÝCH žárovek v Praze 11 či 4?

Už se v tom hrabu víc jak hodinu. Ať zadám, co zadám, např. „Elektro“, „prodejny elektro“, „prodejna žárovek“ apod., net mi „vyplivne“ v podstatě jen odkazy na webové stránky on-line obchodů s elektrem (pračky, lednice, PC, mobily) nebo on-line obchody s nabídkou LED či úsporných žárovek. Nebudu kupovat žárovky na netu, nehodlám riskovat jejich rozbití při dodání poštou.
Navíc, já chci KLASICKOU žárovku (tzv. „Miňonku“).
Nenašla jsem žádnou stránku s klasickými kamennými prodejnami elektro. I na Firmy.cz jsou jen on-line obchody + různé elektrikářské nabídky. Potřebuji najít nejlépe Prahu 11-Jižní Město.
Vím jen o OBI na Chodově, ale na parkovišti mají nově závory a já se přes ně minule nedostala a už to znovu marně zkoušet nebudu.
Pomůže mi někdo nějakým nápadem, kde a jakým zadáním ve vyhledávači hledat?

Odpovědi
Zbynas

OBI v Modřanech má přes den závory otevřené :)

anonym

Tak jako my jsme jezdili za komunistů shánět do Prahy nedostatkové zboží, tak se musíš rozjet do některých menších měst v republice.Tady v Krkonoších jsou tyto žárovky ještě v mnoha městečkách.
pro arygnoc
Sice máš pravdu, nevím kde tyto žárovky nakupují prodejny v mém okolí (třeba mají ještě staré zásoby), ale klasických žárovek tady ještě není nedostatek.

brawldawe

Kaufland

arygnoc

klasickä žiarovku už v kamennom obchode nekúpite, iba úspornú:

18. 3. 2009: Európska komisia definitívne schválila zákaz tradičných žiaroviek. K ich úplnému nahradeniu malo dôjsť do konca roka 2012.

  1. 9. 2009: v štátoch Európskej únie sa nesmú predávať klasické 100 wattové žiarovky, iba úsporné.
  2. 9. 2010: v štátoch Európskej únie sa nesmú predávať klasické 75 wattové žiarovky, iba úsporné.
  3. 9. 2011: v štátoch Európskej únie sa nesmú predávať klasické 60 wattové žiarovky, iba úsporné.

http://co-to-je.sk/spresne­.php?dotaz=%C5%BE­iarovka

mojitek

klasické žárovky se ještě sehnat dají celkem běžně. Např. OBI v Modřanech. A někde tyto žárovky mají pod názvem " tepelné těleso" apod aby se vyhnuli tomuto nesmyslnému zákonu.

arygnoc

vypadol posledný riadok:

Od 1. 9. 2012 sa v štátoch Európskej únie nesmú predávať žiadne klasické žiarovky, ale iba úsporné.

pusinka50

arygnoc, to mi úplně uniklo, že už se nesmí prodávat žádné klasické žárovky, to se to rozhodlo dost rychle, z roku na rok, myslela jsem, že to půjde pomaleji. No, peníze se musí točit, proč platit za žárovku 10 Kč, když můžu zaplatit 200 Kč, že, do prčic.:-(

pusinka50

Zbynas, díky za odpověď, ale potřebuji Jižní Město- Chodov, Opatov, Háje, Roztyly, Litochleby..... Až do Modřan kvůli žárovce se mi fakt nechce, to by se mi pěkně prodražila:-)

mojitek

Obi Roztyly…