krofta02

nektere se nazyvaji

Některé druhy zvířat mají krycí zbarvení, které jim umožnuje se schovat ve svém přirozeném prostředí . jak se toto ochrá

Nejlepší odpověď
vagra

Slovo mimikry poprvé použili William Kirby a William Spence ve 4-svazkovém díle Introduction to Entomology, (1815–1826) roku 1817 pro jev, kdy se hmyz podobá částem rostlin. Slovo mimeze pochází z řeckého slova mimésis (napodobení)

Typy mimiker
Rozeznáváme ještě další speciální typy.

Batesovské mimikry
Jedná se o takový klam, který má chránit daného nositele před predátory, kdy jinak neškodný organismus přejímá barevné výstražné znaky jiných nebezpečných (jedovatých) organismů. Například dvoukřídlý hmyz – pestřenky (např. pestřenka rybízová) – napodobuje svým vzhledem vosy, včely a čmeláky.

Müllerovské mimikry
Jedná se o případ, kdy jeden nebezpečný či nejedlý druh napodobuje jiný nebezpečný druh proto, aby se jejich společný predátor naučil toto zbarvení lépe rozeznávat. Tím se zvyšuje pravděpodobnost přežití obou lovených druhů.

Emsleyovy-Mertensovy mimikry
Jedná se o klam, kdy silně nebezpečný druh přejímá výstražné znaky méně nebezpečnějšího druhu. Silně jedovatý had korálovec napodobuje nejedovatou korálovku.

Mimikry vajec
Nejen samotní živočichové, ale i jejich vejce mohou splývat s prostředím. Např. vejce ptáků kteří hnízdí na zemi vypadají jako kameny atd.

Mimikry u rostlin
Některé rostliny, jako traviny, se mohou záměrně zaměňovat s jinými, někdy jedovatými. Některé vyšší kvetoucí rostliny jako například orchideje vytváří květy připomínající svým tvarem ale i pachem samičky hmyzích druhů, jimiž pak lákají samečky, kteří se bezděčně stávají opylovači.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Mi­mikry

Další odpovědi
ten který je

Toto krycí zbarvení u zvířat v přírodě se nazývá – mimikry.Nedopsal jste otázku ale předpokládám že toto jste asi chtěl vědět.