Illines

Nekter kultury indu,cinanu i indianu,uznavaji

Dite pri narozeni uz jako 9mesicni.Vysvetluji si to tak,ze zapocetim vznikl uz zivot.A tak bych rekla ,ze to je realne a maji pravdu.Jaky mate nazor na to vy?
Doplňuji:
Pardon-nektere

Nejlepší odpověď
led

Všetko je otázkou dobrého pozorovania a vedomostí, ktoré u niektorých národov boli naozaj vysoké…
U indických a čínskych lekárov boli bohaté znalosti o ľudskom tele skôr než v „civilizovanej“ Európe (kde bolo Katolíckou cirkvou zakázané pitvať človeka a zaujímať sa o jeho fyzické vnútro). Ano, títo lekári dokázali aj spätne vypočítať podľa vyvinutia dieťaťa skoro presne aj deň počatia. V zmysle ich náuky človek začína žiť už ako embrio a od toho momentu teda počítali jeho vek.
Veľmi vyvinuté zdravotníctvo bolo aj v oblasti strednej Ameriky (Mayovia, Aztékovia, Toltékovia). Tieto národy podľa zachovaných dokumentov a artefaktov boli posadnutí matematikou, takže spojením zdravovedy a matematiky sa toto tvrdenie môže obhájiť.

Další odpovědi
Mapel

S tímto názorem jsem se také ještě nesetkal, ale něco k tomu početí. V prvopočátku se jedná o dělení buněk a následně vývoji jednotlivých buněk. Pokud vyndám vajíčko, tak není schopno samostatné existence. Nemůže jít o plnohodnotný život, ale o zárodek života.

Skeptik

To by ovšem jejich tradice musela znát, jak funguje proces oplodnění. Pokud ne, pak je to nejspíš založeno na vědecky neprokazatelných spekulacích.

Illines

Bylo to v poradu skotske televize.Bylo to na dily a prave u techto kultur.Zajimave a pro mne nove.Co se tyce predcasnych porodu ,ale nemuzu slouzit ,nebot tam nebyla rec otom.Proto se ptam i na nazory ostatnich.