Chandler

Nekonečný vesmír nebo ne?

Myslíte, že vesmír je opravdu nekonečný a nebo za vesmírem je dále něco?

Podle mé teorie je to naprosto blbost, nic není nekonečné. Všechno má svůj začátek i konec. Vesmír je sice plných zakřivení, to určitě nevylučuji..ale není nekonečný. Vesmír nějak vzniknout musel, ale otázkou je z čeho? Jen tak z ničeho nic určitě nevznikl.

Otázkou tedy nadále zůstává, co je za vesmírem (tedy vlastně i jak vznikl).

Nejlepší odpověď
iq

Myslím,že se minimálně částečně ve svých názorech mýlíte.Doporučuji si přečíst nějakou odbornou knihu na toto téma,ale většina vyžaduje alespoň lehké odborné znalosti k celkovému pochopení.Pro začátek něco od Stephena Hawkinga,má obrovské nadání velmi složité věci velice jednoduše vysvětlit k pochopení.

Další odpovědi
dudu

Jestliže budeme akceptovat myšlenku, že náš vesmír se skládá cca z 5-ti% světlé /atomární/ hmoty a energie a zbytek tvoří tmavá hmota a energie /neviditelná i neměřitelná/, pak těžko něco popisovat. Vědci připomínají někoho, kdo vidí 5% okolí, ale suvereně vypovídá o celé místnosti. Navíc se nedávno objevila teorie, že se náš vesmír nachází uprostřed rotující černé díry, což by např. vysvětlovalo nerovnováhu mezi hmotou a antihmotou ve vesmíru. Kladete si otázky na které lidstvo zatím nezná odpovědi, protože „soupeřem“ jsou nekonečné gravitační síly a zakřivení časoprostoru.

anonym

Chvilku mi trvalo,než jsem pochopil zdánlivý protimluv,který se snaží obsáhnout vesmír.
Říká:" Vesmír je konečný,ale bez hranic".
Není to definice,je to postřeh.
Jde o to,co vesmírem myslíme.
Slunce,planety,ga­laxie,černé díry,tmavou hmotu – prostě „celej ten krám“ – nebo !! i prostor?
Pozorovatelný vesmír se rozpíná,čím jsou objekty vzdálenější od pozorovatele,tím se od něj vzdalují rychleji.
Otázka je – kam?