LucinkaLLL

NĚKOLIKASLOVNÉ POJMENOVÁNÍ

Co to znamená NĚKOLIKASLOVNÉ POJMENOVÁNÍ? Můžu tam napsat třeba blahodárné léčivé účinky, povodí velkých řek, lázně termální, sluneční a minerální, samozřejmá součást lidského obydlí?

Nejlepší odpověď
annas

Pokud myslíte o oblast jazyka jsou dvě možnosti
a) několikanásobný větný člen.

b) víceslovná pojmenování se nazývají sousloví – hladká mouka, červené víno, vlčí mák atd.

Několikanásobný větný člen. je tvořený souřadným spojením alespoň dvou výrazů, které spolu nějak souvisejí a jsou stejným větným členem.

Pivoňky a růže kvetly. – několikanásobný podmět
Růže kvetly a voněly. – několikanásobný přísudek
Růže kvetly bíle, červeně a růžově.- několikanásobné příslovečné určení způsobu
David se vrátil sám a zklamaný. – několikanásobný doplněk
Na dovolené byli v Římě a v Neapoli. – několikanásobné příslovečné určení místa
Známe lázně termální, sluneční a minerální – několikanásobný přívlastek.

Ve vašich příkladech jen lázně termální, slueční a minerální mají přívlastek několikanásobný,.

Připomenu druhy větných členů:

  1. holý – pes štěkal
  2. rozvitý – sousedův pes štěkal
  3. několikanásobný – sousedův, náš i váš pes štěkali

--
Doplnění v dodatku nebo v diskuzi.