Bronzový

Několik pětek za jeden domácí úkol ?

jsem na studijním oboru na střední a učitelka z odborného předmětu zavedla pravidlo že když zapomeneme d.úkol tak máme za 5 a když do další hodiny neodevzdáme tak zase za 5 a tak to jde pořád dál... No dostal jsem úkol nad kterým jsem přemýšlel skoro 2 hodiny ale nevědělel jsem vůbec jak začít tak jsem se smířil s tím že mi přibyde jedna 5 z d.úkolu ale na další den jsem odevzdal teda učitelce prázdný papír že jsem nevěděl a ona mi nevěřila a řekla že jsem na to zapoměl. Takže mám už druhou 5ku z toho samého úkolu... Jednoduše když jsem nevěděl jak na to tak to mám špatně takže z tohoto úkolu bych měl dostat jednoduše za 5 proč mi teda dává každou následující hodinu další pětky ? To jí tak mám načmárat něco co k tomu vůbec nepatří když k tomu tématu nic nevím jen abych dostal 5ku za úplnou blbost když ji nemůžu dostat jednou za prázdný papír ? Mě je totiž míň trapný když už nevím jak na to tak si nechat 5ku za prázdý papír než se ztrapňovat tím že tam budu psát nějakou blbost o které už předem vím že to bude stejnak za 5 ? To to musím udělat jen pro to že mi nevěří že to opravdu nevím a ne že jsem na to zapoměl nebo se na to vykašlal ?
Doplňuji:
Nevím jestli jsi to vůbec četl ale psal jsem že jsem u toho úkolu strávil skoro 2 hodiny tím pádem i když ho nemám by se to mělo brát jako že ho mám, ale špatně a ne se nechávat obviňovat od učitelky že jsem se na to s prominutím vys*al když ani neví kolik jsem nad tím strávil času...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

"No dostal jsem úkol nad kterým jsem přemýšlel skoro 2 hodiny ale nevědělel jsem vůbec jak začít tak jsem se smířil s tím že mi přibyde jedna 5 z d.úkolu ale na další den jsem odevzdal teda učitelce prázdný papír že jsem nevěděl"
To je nový středoškolský humor?
"přemýšlel skoro 2 hodiny" ... tedy ani ne 2 hodiny, pokud něco nevím, snažím se to doučit, na to jsou právě ty domácí úkoly. Pokud nevím začít, napíšu si body, co vím a začátek už pak není problém.
Řekl jste učitelce na hodině při vysvětlování témata a zadání domácího úkolu, že vysvětlení témata nerozumíte? Kolik hodin jste věnovali domácí přípravě z učebnice, sešitu a zadané roli? Skoro 2 hodiny? To je málo! Nejste prvňáček základní školy, aby vás při učení museli vodit za ručičku. Na střední škole se žádá u žáků i vlastní samostatnost.

Další odpovědi:

Pokročilý

A spolužáků se zeptat nemůžeš, jak na to? Myslím že kdyby jsi napsal radši jim:"Prosím, poradíš mi s tím úkolem?" tak by jsi udělal líp, než diskutovat zde.

Zlatý

A co chceš vlastně vědět. Takto máte nastavení pravidla a ty je musíš respektovat. Pokud se i to nelíbí, můžeš si stěžovat u ředitele školy.
Doplňuji:
Bohužel četl. O kdyby jsi u úkolu strávil 4 hodiny, tak to na věci nic nemění

Pokročilý

U nás to tak taky bylo, kdyby dala jen jednu 5, úkoly by nikdo nedělal s tím, že jedna kule se ztratí.
To že nevíš jak začít pořeš s učitelkou dřív, než odevzdáš prázdnej papír. To by pak každý mohl tak dělat. Ona nemůže poznat, jestli jsi přemýšlel nebo ne, takže neví jestli lžeš.

Zlatý

Co to byl za úkol, že ani po několika týdnech nevíš?

Paní učitelka je ten kdo rozhoduje o tom za co známky budou. Rodiče ti s úkolem nepomůžou?

Bronzový

Pokud řešíš problém do školy a nemůžeš ho vyřešit pak jedeš podle následujícího schématu:

Zeptám se kámoše co by to mohl vědět -> Nic? -> Zeptám se spolužáka -> Nic? -> Zajdu za učitelem a hodím konzultaci -> Nic? -> Ukončím SŠ a přejdu na SOU -> Nic? -> Ukončím vzdělávací proces, přejdu na úřad práce a volit KSČM.

Pokročilý

Na to, jak je dotaz formulovaný lze velice těžko odpovědět, protože není jasné, z jakého předmětu ten úkol byl. Píšeš, že úkol byl z odborného předmětu a nevěděl jsi si s ním vůbec rady - já na tvém místě bych přemýšlel, jestli jsem si vybral vhodnou střední školu. Nezáleží na tom, kolik těch pětek dostaneš, ale záleží na tom, jakou jim bude učitel přisuzovat vážnost při hodnocení.

Zlatý

Příště se postav se před celou třídou a nahlas řekni: "Já prostě nevím jak se to počítá, z vašeho výkladu jsem to nepochopil, jako učitel jste selhala. Klidně mi dejte zase nedostatečnou, ale hlavně uvědomte si že je to i vaše pětka."

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4395
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1427

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.