Avatar uživatele
Tw!st

Několik pětek za jeden domácí úkol ?

jsem na studijním oboru na střední a učitelka z odborného předmětu zavedla pravidlo že když zapomeneme d.úkol tak máme za 5 a když do další hodiny neodevzdáme tak zase za 5 a tak to jde pořád dál… No dostal jsem úkol nad kterým jsem přemýšlel skoro 2 hodiny ale nevědělel jsem vůbec jak začít tak jsem se smířil s tím že mi přibyde jedna 5 z d.úkolu ale na další den jsem odevzdal teda učitelce prázdný papír že jsem nevěděl a ona mi nevěřila a řekla že jsem na to zapoměl. Takže mám už druhou 5ku z toho samého úkolu… Jednoduše když jsem nevěděl jak na to tak to mám špatně takže z tohoto úkolu bych měl dostat jednoduše za 5 proč mi teda dává každou následující hodinu další pětky ? To jí tak mám načmárat něco co k tomu vůbec nepatří když k tomu tématu nic nevím jen abych dostal 5ku za úplnou blbost když ji nemůžu dostat jednou za prázdný papír ? Mě je totiž míň trapný když už nevím jak na to tak si nechat 5ku za prázdý papír než se ztrapňovat tím že tam budu psát nějakou blbost o které už předem vím že to bude stejnak za 5 ? To to musím udělat jen pro to že mi nevěří že to opravdu nevím a ne že jsem na to zapoměl nebo se na to vykašlal ?
Doplňuji:
Nevím jestli jsi to vůbec četl ale psal jsem že jsem u toho úkolu strávil skoro 2 hodiny tím pádem i když ho nemám by se to mělo brát jako že ho mám, ale špatně a ne se nechávat obviňovat od učitelky že jsem se na to s prominutím vys*al když ani neví kolik jsem nad tím strávil času…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Tw!st

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? bolak před 3472 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

„No dostal jsem úkol nad kterým jsem přemýšlel skoro 2 hodiny ale nevědělel jsem vůbec jak začít tak jsem se smířil s tím že mi přibyde jedna 5 z d.úkolu ale na další den jsem odevzdal teda učitelce prázdný papír že jsem nevěděl“
To je nový středoškolský humor?
„přemýšlel skoro 2 hodiny“ … tedy ani ne 2 hodiny, pokud něco nevím, snažím se to doučit, na to jsou právě ty domácí úkoly. Pokud nevím začít, napíšu si body, co vím a začátek už pak není problém.
Řekl jste učitelce na hodině při vysvětlování témata a zadání domácího úkolu, že vysvětlení témata nerozumíte? Kolik hodin jste věnovali domácí přípravě z učebnice, sešitu a zadané roli? Skoro 2 hodiny? To je málo! Nejste prvňáček základní školy, aby vás při učení museli vodit za ručičku. Na střední škole se žádá u žáků i vlastní samostatnost.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
jinsun

A spolužáků se zeptat nemůžeš, jak na to? Myslím že kdyby jsi napsal radši jim:„Prosím, poradíš mi s tím úkolem?“ tak by jsi udělal líp, než diskutovat zde.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

A co chceš vlastně vědět. Takto máte nastavení pravidla a ty je musíš respektovat. Pokud se i to nelíbí, můžeš si stěžovat u ředitele školy.
Doplňuji:
Bohužel četl. O kdyby jsi u úkolu strávil 4 hodiny, tak to na věci nic nemění

Upravil/a: Drap

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kiti

U nás to tak taky bylo, kdyby dala jen jednu 5, úkoly by nikdo nedělal s tím, že jedna kule se ztratí.
To že nevíš jak začít pořeš s učitelkou dřív, než odevzdáš prázdnej papír. To by pak každý mohl tak dělat. Ona nemůže poznat, jestli jsi přemýšlel nebo ne, takže neví jestli lžeš.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zzzzz

Co to byl za úkol, že ani po několika týdnech nevíš?

Paní učitelka je ten kdo rozhoduje o tom za co známky budou. Rodiče ti s úkolem nepomůžou?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jpau

Pokud řešíš problém do školy a nemůžeš ho vyřešit pak jedeš podle následujícího schématu:

Zeptám se kámoše co by to mohl vědět → Nic? → Zeptám se spolužáka → Nic? → Zajdu za učitelem a hodím konzultaci → Nic? → Ukončím SŠ a přejdu na SOU → Nic? → Ukončím vzdělávací proces, přejdu na úřad práce a volit KSČM.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
PetrXY

Na to, jak je dotaz formulovaný lze velice těžko odpovědět, protože není jasné, z jakého předmětu ten úkol byl. Píšeš, že úkol byl z odborného předmětu a nevěděl jsi si s ním vůbec rady – já na tvém místě bych přemýšlel, jestli jsem si vybral vhodnou střední školu. Nezáleží na tom, kolik těch pětek dostaneš, ale záleží na tom, jakou jim bude učitel přisuzovat vážnost při hodnocení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

Příště se postav se před celou třídou a nahlas řekni: „Já prostě nevím jak se to počítá, z vašeho výkladu jsem to nepochopil, jako učitel jste selhala. Klidně mi dejte zase nedostatečnou, ale hlavně uvědomte si že je to i vaše pětka.“

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek