ToPoL

Několik otázek…

1.)Může mi zaměstnavatel nařídit přesčas i v sobotu a neděli, když to není pracovní den?
2.)Náleží mi nějaké příplatky za práci v sobotu a neděli při nepřetržitém pracovním poměru?
3.)Mám nárok na odstupné, když nepodepíši novou smlouvu, kterou mi zaměstanavatel „podstrkuje“?. Má současná smlouva je na dobu neurčitou.
Předem děkuji za odpovědi.
Doplňuji:
3.) Máme přejít z osmihodinové pracovní doby na nepřetržítou pracovní dobu a mě to nevyhovuje.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

  1. může
  2. ano
  3. ne, proč byste podepisoval, když současná je platná?

V tom případě se nechte vyhodit pro nadbytečnost nebo podobné, abyste dostal odstupné, ale zaměstnavatel si asi najde důvod jak vás vyhnat bez odstupného. bohužel.

Další odpovědi
standa

ad 3.)

Nejste povinen podepisovat novou pracovní smlouvu… a pokud je vám předkládán návrh podmínek, které jsou pro vás méně výhodné než stávající, tak to platí dvojnásob !

Pracovní poměr trvá dál. Na odstupné budete mít nárok až tehdy, když vám zaměstnavatel dá výpověď z organizačních důvodů a nebo ukončíte pracovní poměr dohodou, ale z organizačních důvodů.

Pokud nechcete nebo nemůžete akceptovat nové pracovní podmínky, tak navrhněte zaměstnavateli, že skončíte okamžitě dohodou, ale s odstupným 4 platů (nárok bystě měl na 2-měsíční výpověď + 3-násobek odstupného, takže navrhovaný 4-násobek je rozumným kompromisem)