Nechápavé

Nekdo kdo by poradil skvelej NTB do 10 000 ?

Odpovědi
cochee

Milé nechápavé, on by se s přivřením oka nějaký ten ntb pod desítku poradit dal, ale tys to zazdil tím přívlastkem „skvelej/skvělej“ 🙂 Notebooky pod 10 000 jsou totální low-end, je to, jakobys chtěl „skvělý auto pod 200 000“ 🙂 Když už chceš nějaký jakž takž, všímej si „akcí“ a pak si najdi tentýž model notebooku v jiném šopu, kde akci nemají a porovnej cenu, o kolik v té akci spadla. (Pozor, aby byl i stejně vybaven, může to být stejný model, někteří výrobci však vyrábí stejně pojmenované modely s jinou konfigurací.)

Questman

Tablet

postcd

běž si na http://notebo­oky.heureka.cz/#c700 a odfiltruj si parametry, které potřebuješ, následně vybírej podle oblíbenosti a, celkového hodnocení hvězdiček a celkového počtu recenzí. ntbky tam lze i vzájemně porovnávat

zzzzz

Taky potřebuji nový NTB, ten můj veteránek už jede z posledních sil:-(((
Občas tak hřeje, že bych na něm mohla kafe vařit:-)))

zzzzz

jo a potřebuji aby ten NTB měl pořádný plast, ne ty tenké jak PET láhev:-)

postcd

Já mám Dell Latitude D600, s upgradem paměti na 2GB ram. je to kvalitní těžko rozbitný notebook, i když je starý a bazarový, všechny kanc. aplikace tam běhají. také gřeje, ale nijak extrém, zkus notebook vyčistit od prachu

zzzzz

Už jsem ho opatrně vysávala, má už 10let, je fakt stařičký:-(( Zatím funguje, ale dlouho už asi ne:-((

Ty plasty na něm jsou ještě takové ty poctivé hrubé, dnes jsou ty noťasy strašně tence poplastované?.((

Questman

Kup si tablet s klávesnicí, třeba Asus transformer.
Máš na něm Android i Windowsy a můžeš mezi nimi libovolně přepínat.
Klávesnice funguje navíc jako velkokapacitní přídavný akumulátor se kterým vydrží tablet fakt i těch „reklamních“ 18 hodin v chodu. Klávesnice i tablet se dají nabíjet najednou či zvlášť a klávesnice od obrazovky se dá snadno oddělit jediným posuvným tlačítkem :)

Nelíbí se mi to o nic víc než tobě ale pravda je, že tablety jsou doménou příštích 5–10ti let a note-,ultra-,net- apod. -booky mají v podstatě odzvoněno ;) Kupovat si tedy v dnešní době nový notebook je naprostý nesmysl, pokud nejsi profesionální grafik či hráč, protože ty levné jsou nekvalitní a ty drahé zbytečně výkonné na kancelařinu :)

zzzzz

Tablet mám, leží už dva roky ve skříni:-((( má to malou paměť a malý monitor:-)

Questman

Vývoj tabletů je v plném proudu, co včera platilo je dnes minulost ;)
Myslím, že třeba tento by tě mohl přesvědčit o opaku… http://www.al­za.cz/asus-t100ta-64gb-gray-dock-d604138.htm

cochee

zzzzz, ty plasty ani tak nevadí, s noťasem se stejně nemá třískat 🙂 důležitější je, jak je to uděláno vevnitř, jestli to má nějakou kostřičku z kovu, nebo aspoň betálného plastu, ne jen desky navěšené na plastové dílce. To ale zase bývá vykoupeno vyšší hmotností, takže vše má pro a proti, o hmotnostech pod dvě kila se asi „veteránkům“ nikdy nesnilo ;)

Veteránek by potřeboval rozšroubovat, vysát větrání jen zvenku zpravidla nestačí, on tam bývá z toho prachu pořádný špunt. A je-li fakt starý, asi má i vyschlou teplovodivou pastu mezi procesorem a chladičem, chtělo by to vyměnit.

zzzzz

🙂 no ten můj veteránek váží tak 5 kilo:-))
Před ním jsem měla úplný veterán:-)) Halikán, ten měl místo touchpadu kuličku:-)))))
Dík za rady, budu ho muset někomu na pročištění svěřit:-)