lukino82

nekde sem slysel ze muzu jit ja na materskou a pak ji po par dnech prepsat na pritelkyni a ji zustane ta co sem si vybra

Nejlepší odpověď
kropitko

No ono je to trochu jinak. Vy půjdete na mateřskou, ale bez 6 týdnů, které náleží na zotavení vaší přítelkyni. Celou dobu budete na mateřské, cca 22 týdnů, pak se můžete vrátit do svého zaměstnání. Během toho, ale můžete chodit do jiné práce a vydělávat další penízky. Po uplynutí mateřské nastoupíte na rodičovskou dovolenou, její délku si zvolíte sám, po tu dobu už můžete zase normálně docházet do svého zaměstnání. No a nebo už na rodičovskou nastoupí přítelkyně. Záleží na tom, co je pro vás výhodnější.
Je důležité rozlišovat mateřskou a rodičovskou, pokud by vám nebylo něco jasné, tak mě kontaktujte, od nového roku budou nová pravidla, ráda vám s tím pomohu.