Avatar uživatele
Bronzový

Někde jsem slyšela, že když nějaká naše osobnost, zpěvák, herec apod. zemře ...

........tak 50 let po jeho smrti, můžu vyrábet něco s jeho portrétem aniž bych k tomu potřebovala nějaké povolení, nebo souhlas rodiny.. Je to pravda?? Kde to zjistit..

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový
 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Autorský zákon ČR:
"§ 27
(1) Majetková práva trvají, pokud není dále stanoveno jinak, po dobu autorova života a 70 let po jeho smrti.
§ 73 Trvání majetkových práv výkonného umělce
Majetková práva výkonného umělce trvají 50 let od vytvoření výkonu. Je-li však v této době zveřejněn záznam tohoto výkonu, zanikají práva výkonného umělce až za 50 let od takového zveřejnění."

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/autorsky/

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3474
Zlatý Drap 1881
Zlatý led 1484
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1140
Zlatý marci1 1129
Zlatý mosoj 810
Zlatý vagra 799
Zlatý gecco 745
Zlatý iceT 660

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.