:))*

Nekalá soutěž?

Co to je a jak se proti ní „bránit“?

Nejlepší odpověď
Drap

Jako běžný občan se nemůžeš bránit nijak.
Nekalá soutěž má celou řadu podob . Od státních zakázek od známých až po kartelové dohody jednotlivých obchodníků.

Další odpovědi
anonym

Dobrý den. Co je to nekalá soutěž se dozvíte v § 44 obchodního zákoníku. Obecně vzato je v odstavci 1 uvedeno, že „nekalou soutěží je jednání v hospodářské soutěži, nebo v hospodářském styku, které je v rozporu s dobrými mravy soutěže a je způsobilé přivodit újmu jiným uživatelům, spotřebitelůn nebo dalším zákazníkům. Nekalá soutěž se zakazuje.“ V bodě druhém stejného paragrafu je uvedeno, co vše je nekalou soutěží (klamavá reklama, klamavé označování zboží a služeb,vyvolávání nebezpečí záměny, parazitování na pověsti podniku, výbobků, či služeb jiného soutěžitele, podplácení, zlehčování, srovnávací reklama, porušování obchodního tajemství, ohrožování zdraví spotřebitelů a životního prostředí. Je toho dost, kde najdete možnost proti nešvarům v naší společnosti účinně zasáhnout. Pokud jste sledoval TN, tak i přelepování štítků na zboží, vymazávání a přelepování data upotřebení u potravinářského zboží, prodej zboží nekvalitního, zkaženého a s prošlou zárukou do této oblasti spadá. Bránit se můžete všemi dostupnými zákonnými prostředky. ČOI je jen jedním z mnoha řešení. Pokud si nebudete jist, jak v konkrétní záležitosti jednat, obraťte se na policii ČR. Mám s tímto řešením velmi dobrou zkušenost. Dokázali mi vždy dobře poradit. Uzavřela bych to tak, že drobné nešvary na prodejně bych si vyřídila přímo na místě. Závažnější chyby bych zveřejnila v televizi a nahlásila České obchodní inspekci. S dalšími možnostmi bych zašla na policii a případně podala trestní oznámení. Nezapomeňte, že NEKALÁ SPOUTĚŽ je ze zákona ZAKÁZANÁ.

Michal Kole

Podat podnět na českou obchodní inspekci www.coi.cz

Více o nekalé soutěži zde: http://www.bu­sinessinfo.cz/cz/cla­nek/orientace-v-pravnich-ukonech/nekala-soutez-opu/1000818/49059/