nejvýše položená jeskyně na Slovensku

Jaká je nejvýše položená jeskyně na Slovensku?

Nejlepší odpověď
Tombik

,,Mezi vysokohorské jeskyně patří dále nepřístupná Alabastrová jeskyně (1390 m n. m., délka 400 metrů) v Bujačím vrchu nebo trvale zaledněná jeskyně Ledový sklep (1433 m n. m., délka 50 metrů). V případě Kamzičí čí Kozí jeskyně pod vrcholem Zadních Jatek, nejvýše položené jeskyně na celém Slovensku (2022 m n.m), jde o 47 metrů dlouhou jeskyni vyhloubenou v muráňských vápencích."

Zdroj: geography.upol­.cz/soubory/li­de/smolova/RGSR/u­cebnice/fg/re­lief/kras.html