Miroslavst

Nejvíce jedovatým hadem světa?

Víte o jakého hada se jedná a kde žije?
Doplňuji:
Nejvíce jedovatým hadem. Nejjedovatejším.

Nejlepší odpověď
iceT

TAIPAN VELKÝ – ŽIJE V ODLEHLÝCH POUŠTNÍCH OBLASTECH
Nejjedovatějším hadem na světě je TAIPAN VELKÝ, který dokáže usmrtit člověka do 1 hodiny. Taipan loví obvykle ve dne, s výjimkou velmi teplého počasí – to loví v noci. Jeho kořistí jsou krysy a myši, a proto ho přitahují stodoly a farmy.

Většinou se nechová agresivně, pokud není zahnán do kouta nebo napaden – v takovém případě však může rychle zaútočit a způsobit několik smrtelných uštknutí. Taipan velký má takové množství jedu, které by usmrtilo až 100 osob.

Dorůstá délky 2 metrů a oběti si vyhledává svým naprosto jedinečným čichem. Hlavní složkou jedu taipana jsou neurotoxiny, které způsobují naprosté ochabnutí svalů, tedy i dýchací soustavy, což následně vede k udušení oběti.

PAKOBRA VÝCHODNÍ – ÚTOČNÝ HAD
Daleko nebezpečnější je však PAKOBRA VÝCHODNÍ (brown snake). Tento druhý nejjedovatější had světa je totiž daleko útočnější než taipan.

Tento druh hada je aktivní hlavně ve dne, kromě velmi teplého počasí. Brown snake klade 10 až 35 vajec. Mladí jedinci jsou tmavě šedě nebo černě páskovaní a mají široký černý pás na hlavě. Po třech letech tyto pásy zmizí a dospělí jedinci mají obvykle jednotnou barvu, světle nebo tmavě hnědou, oranžovo-žlutou nebo dokonce černou.

Tvar těla je zaoblený a hlava není zřetelná. Průměrná délka tohoto druhu je 1,5 metru, avšak zaznamenaná rekordní délka činila 2,4 metru. Jeho potravou jsou krysy, myši, ptáci, ještěrky nebo další hadi. Tento druh hada se nachází všude na východní polovině Austrálie, s výjimkou Tasmánie.

Byl také zaznamenán na Nové Guinei, kam byl zavlečen člověkem. Když pakobra útočí, stočí se do tvaru písmene „S“ a zvedá se ze země. Udeří rychle, s otevřenou tlamou, jelikož má relativně krátké jedové zuby (3mm). Toxiny jejího jedu snižují srážlivost krve a způsobují vnitřní krvácení.

http://www.go2au­stralia.cz/cs/au­stralie/austra­lie-zvirata/item/40-nejjedovatejsi-hadi-na-svete

Další odpovědi
quentos

taipan menší (Oxyuranus microlepidotus), v Austrálii. Poprvé se ho podařilo živého chytit až r. 1975, takže se o něm nic moc neví.

http://www.an­swerbag.com/q_vi­ew/7327

www.biolib.cz/cz/ta­xonmaps/id58693/

hanulka11

Nejjedovatějším suchozemským hadem světa je australský Taipan menší – Inland Taipan (Oxyuranus microlepidotus). Jed z jeho uštknutí by dokázal zabít 100 lidí a nebo 250 tisíc myší. Jeho jed by člověka zabil asi za 45 sekund. Žije v Austrálii v řídce obydlených oblastech jihozápadního Queenslandu, na člověka normálně neútočí a smrtelné případy naštěstí nejsou známy.

Kadee

taipan velký

panenka

australská pakobra

http://irefera­ty.lidovky.cz/319/5085­/Jedovati-cizokrajni-hadi

looser

zrejme Mamba čierna a žije v Afrike :)

slevin

dle meho nazoru je uplne nejjedovatejsi morsky had vlnozil(koralovec).