největší pevnina na Zemi

je to na 7 písmen a 4 písmeno je a

Nejlepší odpověď
hanulka11

já nevím jestli to náhodou není

[Eurázie], největší souvislá pevnina na Zemi. Rozlohou zabírá plochu asi 54 milionu km2. Zahrnuje světadíly Evropu a Asii, které jsou starýmí kulturně historickým pojmy. Jejich územní vymezení se měnilo. Nyní se nevýrazná konvenční hranice mezi Evropou a Asií vede po východním úpatí Uralu, po řece Embě, Kumo-manyčskou sníženinou, průlivem Kerčským, Bosporem a Dardanelami. Termín Eurasie (zavedl jej geolog E. Suess) se používá v geografii a přírodních vědách při zkoumání přírodních poměrů celé pevniny

Zdroj: http://www.co­jeco.cz/index­.php?s_term=&s_lan­g=2&detail=1&id_des­c=25156

Další odpovědi
www

Na Zemi je jen jedna pevnina (část zemského povrchu,který není pokryt světovým oceánem), rozdělená na několik světadílů (kontinentů) o iks písmenech, více prozradí net 😁

WeeBear

Vychází mi leda Arktida. 😁

mosoj

hanulka 11 – bingo !!!

Já to pořád tlačil na Euroasii.