aramah

Největší můry aneb nejmenšímůry

Prosívás je možné aby můra v rozpětí křídel dosáhla 30cm?A nejmenší prý 3mm. Ptá se můj vnuk i když on to asi ví ale já ne můžete mi pomoct? děkuji
Doplňuji:
teď nevím jestli jsou to můry nebo motýli,

Nejlepší odpověď
louhra

Můry patří mezi noční motýly.Největší motýl světa opravdu patří mezi můry.Jsou ,však ,i druhy opravdu malé.U nás je největší motýl Martináč hrušňový.Rozpětí křídel může být okolo 20 cm,i když jsou to vyjímky.

Další odpovědi
Miroslavst

Já měl sousedku, sice neměla křídla, ale rozpětí rukou měla asi dva metry. a můra to byla pořádná!! Naštěstí se odstěhovali a je klid v baráku.

Džanička

Já jsem jednou měla obrovskou můru na zácloně,dala jsem vedle ní nataženou dlaň,a vyfotila,byla dlouhá asi 13 cm,takže rozpětí křídel měla asi veliké.