Usoman

Největší (kt/Mt) nejaderná exploze na Zemi způsobená člověkem?

Nejlepší odpověď
AmazedWolf

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Halifaxsk%C3%BD_v%C­3%BDbuch

Jen nevím kolik Mt.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Halifaxsk%C3%BD_v%C­3%BDbuch

Další odpovědi
jpau

Car bomb

Doplněno: Jej, není nejaderná, to jsem v otázce nějak přehlédl… :-/

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Car-bomba

Kepler

Jestli to byla ta největší, to nevím. Ale vybuchl celý vlak naložený chilským ledkem. Ačkoliv by vybuchnout teoreticky neměl… V rozšířeném slova smyslu je to určitě výbuch lidského násilí ve všech válkách, co jich už na světě bylo. Kam se hrabe 60 Mt ruská vodíková Car – bomba…

tforro

Tunguský výbuch? Vlastně se neví, co to způsobilo, zda člověk nebo těleso z vesmíru.

Výpočty síly výbuchu se značně liší a jednotliví autoři uvádějí hodnoty 10–25 megatun TNT. V některých pramenech je dokonce uváděno až 50 Mt TNT

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Tungusk%C3%A1_ud%C­3%A1lost

Usoman

Tforro: Kdyby sis přečetl celou mou otázku, tak bys věděl, že jsem se ptal na člověkem způsobenou explozi. Za Tunguzský meteorit asi těžko mohl člověk. ;)

tforro

Kdyby jsi znal fakta (dohledej si o tom několik dokumentů), tak by jsi věděl, že se NEVÍ co to způsobilo. Jedna parta odborníků tvrdí, že těleso z vesmíru, druhá, že jde o dílo člověka. Údajně si tam s něčím hrál Tesla. Takže až budeš mít dost informací, co to způsobilo, tak se přikloň k jednomu názoru. Jestli se přikloníš k dílu člověka tak jako já, máš odpověď na svou otázku jasnou.

Usoman

Odkdy se bere nejméně pravděpodobná možnost za hlavní důvod? Kdyby za tu událost mohl člověk, tak logicky bychom tu technologii během těch 110 let už dávno vytvořili také, ale ty zřejmě rád koukáš na science fiction a reálná vědecká fakta očividně přehlížíš. Pokud mi chceš psát neprospěšné a hloupé odpovědi na otázky, tak raději na můj profil už nechoď. Nestojím o tvé pohádky.

Pokud bys víc začetl, věděl by si, že se jednalo o kometu/asteroid, který v atmosféře vybuchl, podobně jako v Rusku před 3 roky. Ale pro tebe je mnohem atraktivnější verze, kdy Tesla sestrojil „paprsky smrti“ a zničil část Sibiře.

Tesla skutečně mohl postavit nějaké zařízení, ale tohle prostě není možné.

tforro

Tak to se ti velice omlouvám. Pokusím se pamatovat si tvůj nick a již na tvé otázky nebudu odpovídat.

Radius

Ano, je to tak, Tunguská událost je zatím velká záhada a já jsem viděl na ČT2 dokument, kde o tom mluvili a mluvili i o tom Teslovi (že je to jedna z možností).
Na wiki si dejte vyhledat: Tunguská událost
a ono se to ukáźe (ty záhady).