Vejlupek94

Největší existující číslo

Vím ze největší číslo není, vždycky se dá za číslo dopsat nula… Ale jaký největší číslo lidstvo používá? Podle mě by to mohla být vzdálenost k nějaké hvězdě…

Nejlepší odpověď
Psychotic

To, co uvádí marci1 není největší číslo, ale největší prvočíslo. Největší číslo, které se kdy objevilo ve vědecké práci (tedy největší číslo, které je k něčemu) je Grahamovo číslo. Bohužel ti nedokážu ani rámcově přiblížit, jak velké to číslo je. Zkrátka i trilion na triliontou na triliontou na triliontou je proti tomu směšně malé číslo… Pokud umíš anglicky, můžeš se podívat na video o Grahamově čísle ve zdroji.

Samozřejmě, jak sám říkáš, můžeš ke Grahamovu číslu prostě dát +1 a už máš ještě větší číslo… Grahamovo číslo je jen největší číslo, které je nějak užitečné.

Zdroj: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=XTeJ64KD5cg

Další odpovědi
Mr. Neonix

To co říká Psychotic také není největší číslo. Sice je to Opravdu neskutečně velké číslo, ale jsou i další, např. Ggrahamovo číslo, Gggrahamovo číslo…strom(3), strom(4) atd. Nikdy nemůžeš určit největší číslo protože vždy lidstvo začne používat větší, ale největší číslo které zatím nelze překonat je Rayovo číslo.

cynique

marci1 – Dotaz nezněl na největší prvočíslo.
Ovšem samotný dotaz jaksi postrádá smysl.

Mr. Neonix

Asi tak.