Nejsou ty sankce ze strany USA vůči Rusku malé?

Já bych jim přestával dovážet Coca-Colu a zakázal hamburgery! To by Ruská ekonomika padla na řiť (spisovně) !

Nejlepší odpověď
Emefej

Však už se Rusové chystají. Ještě minulý čtvrtek Putin tvrdil, že sankce USA a EU nejsou pro Rusko kritické, ale dnes oznámil ruský ministr zemědělství Fjodorov, že začali jednat o zajištění dovozu potravin z Peru a Uruguaye.

Zdroj: http://czech.ru­vr.ru/

Další odpovědi
anonym

Ano – mezinárodní nátlak na Rusko je malý.
Bohužel – ekonomické zájmy CocaColy a McDonald's pře­važují nad rozumem…
😉
Mimochodem – „spisovně padnout na řiť“ je pěkná formulace…
___
Mosoji, tvé argumenty mi připomínají důvěru v Hitlerova prohlášení, že po ´poskytnutí´ Sudet již nebude vznášet další územní nároky pro německý ´lebensraum´.

fcoop

Rusko a ekonomické sankce: kdo na nich ztratí víc?
Hovoří-li se o možných ruských protizbraních v případě uvalení hospodářských sankcí ze strany západních ekonomik, hovoří se takřka výlučně o možném zastavení ruských dodávek ropy a zemního plynu............
Zastavení dodávek by však mělo daleko horší dopad pro samotné Rusko. To je na vývozu těchto surovin daleko více závisle než zbytek světa na jejich dovozu. Ruská ekonomika je založena na vývozu surovin. Viděli jste v poslední době v obchodech nějaký ruský výrobek?.....­.......
..Je pravdou, že Rusko má v rukou jednu velmi nenápadnou, ale v současné době velmi účinnou zbraň. Je jí palladium, drahý kov používaný do katalyzátorů automobilů. Kov nahraditelný pouze téměř dvojnásobně drahou platinou.

Proti tomuto ruskému trumfu však má Západ v rukou také velmi těžký kalibr. A pravděpodobně ještě daleko těžší. Je jím možnost zastavení ruských finančních operací v cizině. A to je velmi účinný nástroj, který by pro ruskou ekonomiku znamenal velmi rychlý kolaps......atd.

http://burzov­nizpravodaj.cz/m/ak­tualita/rusko-a-ekonomicke-sankce-kdo-na-nich-ztrati-vic

To slavné heslo:„Než bohatý zchudne,chudý zhebne“ stále platí.

Kolik asi tak je nasr… Rusů – těch,co mají vliv na ruskou politiku,lidí,kteří mají zablokované účty a mají zakázaný vstup do „západních zemí“?

To se musí časem projevit a car P. buď změní přístup a metody,nebo bude mít nevyhnutelně nějakou „nehodu“.

Vo prachy jde přece vždy až v první řadě.

Jen aby Vladimíru Vladimíroviči neprdlo v kouli a nezavelel :„Do tanku v tank“.
Ale to se časem dozvíme.

Doplňuji:

Pro „zajímavost“

Je to jev, na který jsme narazili díky Facebooku. Najednou vychází najevo spousta dech beroucích názorů. Například se v poslední dny mnoho z nás ptá: „Proč se tolika kamarádům líbí Putin?“ Oni přímo neřeknou, že se jim líbí, ale mnoho příspěvků přátel našich přátel začíná větou: „Já sice Putina nemusím, ale…“ Nám vrtá hlavou to „ale“.

Po čtyřiceti letech ruské nadvlády by člověk řekl, že lidé už mají nějaké protilátky. Že pochopili, že Rusko je odnepaměti imperialistická velmoc, která, i když je největším státem na světě, má pořád potřebu expandovat do svého okolí (blízkého zahraničí). Mocnost paranoická, která všude vidí nepřátele. A mocnost zaostalá, která se dokáže vybičovat k nějakým výkonům především tehdy, když jde o technologie sloužící k imperiálním výbojům. Z tohoto hlediska je Rusko mocnost velmi nemoderní a v moderním světě nemá co dělat. Využívá toho, že i mumie, jak v samotném Rusku dobře vědí, mohou přečkávat dlouho.

Proč najednou ta zdráhavá sympatie k Vůdci?

Slovanské mýty

Nejspíš je v tom slovanská nostalgie. Jde o představu, že Slované jsou bratři a měli by držet pospolu. Jak píše Ján Kollár v textu Slávy dcera: „Učiňte tu radost milé matce, Rusi, Srbi, Češi, Poláci, Žijte svorně jako jedno stádce!“

Jenže dějiny ukázaly, že je úplně jedno, jestli jsme Slované, Germáni nebo něco jiného. Nehraje to žádnou roli. Když na to přijde, zastřelí Slovan Slovana a nehne ani brvou. Polské důstojníky v Katyni nechal postřílet Sovětský svaz. Tatáž země k nám násilně vtrhla v roce 1968. atd. (Reflex)

Docela zajímavé.....­.....ne?

led

Akékoľvek sankcie voči spacemu hladnému medveďovi, môžu spôsobiť je rýchle a hlasné prebudenie.
Tragikomické je, ak niekto trestá iného za rovnaké činy, aké sám koná.
Ako sa volá táto činnosť?Nie je to odpútavanie pozornosti od skutočného problému. Dobre sa radí, čo robiť pri pálení si prstov v horúcej omáčke, ak tie prsty nie sú naše…
Doplňuji:
Hlavná otázka okolo Ukrajiny nie sú ľudia, ale kto získa ekonomický trh, lacné pracovné sily… len si všimnite napríklad svetové automobilky ako si chystajú batôžtek na presun na Ukrajinu. Že po sebe v strednej Európe zanechajú spúšť, okrem dotknutých, nikoho nezaujíma. Keď pozerám na tie nevinné pohľady politikov pri riešení tohto konfliktu, v hĺbke ich vnútorného zraku vidno ten známy vynález starých Féničanov – peniaze…

Mirdas

Proti agresivnímu Rusku neuznávající jakékoliv smlouvy, dohody je každá sankce malá.

mosoj

Dřív než Rusko, padneme na řiť my . Dostáváme se historicky do období kdy dochází na lámání chleba. Jakýkoliv tlak na Rusko znamená snahu o vyprokování III. sv. války. Je zajímavé že většina lidí na světě to chápe. Někdo ji ale mermomocí chce.
Doplňuji:
Vypadá to ale, že USA to nejsou.

anonym

Protože dnes je trend pomlouvat Putina co se do něj vejde,
napadlo mě se podívat, co ten člověk, potažmo Rusko za něj,
zrušili či zakázali. Je to moc zajímavé: > > – zakázali

agenturám práce zaměstnávat. Mohou jen práci zprostředkovávat.> -
zakázali vrcholným představitelům státu a funkcionářům (včetně
soudců, > úředníků…) vlastnit účty v cizině a cenné papíry v
cizině> – vypakovali ze země všechny „neziskovky“, napojené na cizí
zdroje (třeba > Sorose). Zakázali mise OBSE. Posvítili si na cizí
„lidskoprávní“ > organizace.> – zakázali geneticky upravené potraviny>

  • zakázali všechny herny v celém Rusku a hazard (tím v Rusku zavřeli >

kohouty gruzínské mafii)> – zakázali oligarchům vměšovat se do
politiky> – zakázali adopci ruských dětí americkým párům (po
zkušenostech)> – zakázali vyvražďování tuleních mláďat a obchod s
tuleními kožešinami> – mají snahu zestátnit základní státní
zdroje. Tlačí soukromé ropné > producenty k prodeji svých podílů
státu. (S tím souvisí i onen zákaz > oligarchů vměšovat se do
politiky. Omezují jejich moc.) > > Na rozdíl od ostatních zemí Rusko
vždy ihned reaguje na ohrožení Rusů. > Zakázali například dovoz
radioaktivních aut z Japonska. Dočasně zakázali > dovoz mléčných
produktů z Litvy, tvrdého alkoholu z Česka, masa z EU a > USA, zeleniny
a brambor z EU… Vždy šlo o nějakou nemoc nebo hrozící > otravu. V
roce 2010 naopak dočasně zastavili ruský vývoz pšenice kvůli > suchu,
aby zajistili soběstačnost Ruska. > > Momentálně vyvíjejí spolu s
Čínou internet, nezávislý na USA. Putin chce > udělat z rublu
nezávislou měnu na západních spekulantech a bankéřích a >
podloženou zlatem. Jestli se někomu zdá, že něco z toho

je špatně, tak mně se zase zdá, že špatně to děláme tady.

Toto mně přišlo emailem, takže úsudek si udělej sám.

petra15

fcoop
Ty analyzujes o Rusku americky…to znamená, ze nechces videt dnesní Rusko a jeho snahu o prekonání studené války…nemeli bychom být loajální ? Co je nám do toho, co se na ruském území deje? ( tedy „Ukrajina“, Gruzie…) o „amerických zájmech“ v perském zálivu taky nikdo nediskutuje

petra15

dodatek:
uznat státní samostatnost nejaké „Ukrajiny“ je jako uznat samostatnost Moravy…Totiz tak malé jsou ty rozdíly v reci…v obou prípadech…a ta takzvaná "Ukrajina"nebude v budoucnu nic jiného, jak soucást Ruska – jako vzdycky byla. A pokud se to Amíkum nelíbí, tak nemeli delat Irák a Afgánistán – a tím velmi posílit Rusko zvýsením cen surovin(ropa sla z 22USD na 157USD, zlato z 400USD na 1900USD)…a zároven se uvést do gigantických dluhu…na rozdíl od dnes vyrovnané ruské ekonomiky s vysokým prebytkem

anonym

Lahny – promiň, ale to se nedá číst…
😉

anonym

Nevím, jestli se to nedá číst, ale v některých věcech má pravdu.Všechny argumenty tam neznám, ale o některých i naše zprávy dříve informovaly a já s nimi souhlasím.

mosoj

Mowla demagog a fanatik zůstane demagogem a fanatikem.
Co ti to připomíná je tvoje věc mně do toho nic není. Mně stačí že většina lidí na světě i v USA to vidí stejně jako já.

anonym

LOL, děkuji – naprosto souhlasím s „demagog a fanatik zůstane demagogem a fanatikem“…
___
I mně je znám ´stádní princip´ chování lidí.