johana 56

Nejsou ceny bytů příliš vysoké?

Když si chci koupit byt v domě po celkové rekonstrukci(plas­tová okna,zateplení atd.),bývá jeho cena dosti vysoká.Prodávající obdrží požadovanou sumu.Pokud je ale tato rekonstrukce prováděna na úvěr,budu ji splácet já,jako nový vlastník.Neměla by se cena bytu snížit?

Nejlepší odpověď
Hykam

Pokud to nebude napsáno přímo ve smlouvě, tak není důvod proč by jste měla platit úvěr vy.
Úvěr si brali prodávající, tudíž by ho i oni měli zaplatit.
Samozřejmě pokud by bylo ve smlouvě napsáno, že úvěr přechází na nového majitele, měla by být částka o tuto sumu pokrácena.

Další odpovědi
mosoj

Kupujette byt do osobního vlastnictví. Na bytě je vázaný úvěr. Takže ho koupíte i s úvěrem. Cena by se měla od toho odvíjet, ale především bude tržní a je jenom na majiteli za kolik ho dokáže prodat.

Salvaje

Souhlasím, přece rekonstrukci nebudete platit 2× – jednou prodávajícímu a jednou bance.

tom004

Není to tak jednoznačné. Protože píšete o bytě v domě,předpo­kládám,že úvěr si vzalo nějaké sdružení vlastníků, a z toho se potom hradila rekonstrukce. Po rozpočtení nákladů na jednotlivé byty,vznikne majitelům bytů povinnost odvádět měsíční splátku na účet organizace (sdružení vlastníků ap.),a ta potom ůvěr splácí. Cena za kterou majitel chce prodat,ale tento úvěr nemusí zohledňovat a asi ani nebude. Příklad: za byt chci X,– Kč,měsíční náklady na bydlení + splátka na rekonstrukci je XY,– Kč. Je potom na vás obou na jakém X se dohodnete.