Michal Kole

Nejsou antiperspiranty nebezpečné, když omezují pocení?

Přece se tím porušuje termoregulace v těle a člověk pak teplem zkolabuje.

Nejlepší odpověď
venkovan

Normální je potit se a kdo se potí, tak i potom si zaplave. A potom pot nesmrdí.
Jenže pro módu lidi obětují cokoliv. Hlavně prachy za prakticky zbytečné věci.

Další odpovědi
Alesh

Já tedy nevím, kde všude si ho stříkáš 🙂, ale já si ho nableju tak max. do podpaží a i kdybych ho tím úplně ucpal, tak furt mám zbytek povrchu těla, kde se můžu v klidu rozlejt 🙂

Damiana

Podle mne je nutné rozlišovat, zda je používáš k omezení pocení – v době, kdy nevykonáváš žádnou fyzicky náročnou činnost – pak je to v pořádku a splňují svůj účel.
Naproti tomu jít do sauny nebo do posilovny a použít extra silný antiperspirant mi přijde dost nebezečné. Tady přece jde o to, aby se člověk zpotil! Tělo pak musí být zákonitě natlakováno jako papiňák, a že dojde je kolapsu je jasné.

AndreiRanger

Nebezpečné je dnes i dýchat – což mě trápí o trochu víc…
Ale k otázce jsou nebezpečné – ANO, může dojít k popálení a různým kožním chorobám, ale lidé – mě nevyjímaje to budou stále dál riskovat, neboť smrad vám dnes nikde nepomůže;-)

david22

Souhlasím s Aleshem. Antiperspirant používáme jen na malou plochu povrchu těla. Tělo odvádí pot i na jiných místech těla, než v podpaží.

ReHu

Určitě ne.
Jak píše Alesh, používají se na velmi malé části těla a to termoregulaci těla neovlivní.
Také v dnešní době již existují i velmi kvalitní, které neucpávají póry a výrazně omezují zápach rozkládajícího se potu.
Navíc, antiperspiranty nezamezí pocení 100%, závisí to na míře „potivosti“ u každého jedince, také na okolní teplotě, na pitném režimu atd., takže o kolabování teplem nemůže být řeč.