Avatar uživatele
Michal Kole

Nejsou antiperspiranty nebezpečné, když omezují pocení?

Přece se tím porušuje termoregulace v těle a člověk pak teplem zkolabuje.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Alesh před 4388 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
venkovan

Normální je potit se a kdo se potí, tak i potom si zaplave. A potom pot nesmrdí.
Jenže pro módu lidi obětují cokoliv. Hlavně prachy za prakticky zbytečné věci.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Alesh

Já tedy nevím, kde všude si ho stříkáš 🙂, ale já si ho nableju tak max. do podpaží a i kdybych ho tím úplně ucpal, tak furt mám zbytek povrchu těla, kde se můžu v klidu rozlejt 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Damiana

Podle mne je nutné rozlišovat, zda je používáš k omezení pocení – v době, kdy nevykonáváš žádnou fyzicky náročnou činnost – pak je to v pořádku a splňují svůj účel.
Naproti tomu jít do sauny nebo do posilovny a použít extra silný antiperspirant mi přijde dost nebezečné. Tady přece jde o to, aby se člověk zpotil! Tělo pak musí být zákonitě natlakováno jako papiňák, a že dojde je kolapsu je jasné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
AndreiRanger

Nebezpečné je dnes i dýchat – což mě trápí o trochu víc…
Ale k otázce jsou nebezpečné – ANO, může dojít k popálení a různým kožním chorobám, ale lidé – mě nevyjímaje to budou stále dál riskovat, neboť smrad vám dnes nikde nepomůže;-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
david22

Souhlasím s Aleshem. Antiperspirant používáme jen na malou plochu povrchu těla. Tělo odvádí pot i na jiných místech těla, než v podpaží.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Určitě ne.
Jak píše Alesh, používají se na velmi malé části těla a to termoregulaci těla neovlivní.
Také v dnešní době již existují i velmi kvalitní, které neucpávají póry a výrazně omezují zápach rozkládajícího se potu.
Navíc, antiperspiranty nezamezí pocení 100%, závisí to na míře „potivosti“ u každého jedince, také na okolní teplotě, na pitném režimu atd., takže o kolabování teplem nemůže být řeč.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek