supratom

Nejlevnější ultraširoký objektiv pro Canon?

Odpovědi
mosoj

Co je míněno pod pojmem ultraširoký .
Jestli Fisheye tak Sigma 10 – 15 000 Kč, jinak pevné ohnisko Canon EF 20 f2,8 USM za cca 12 000 Kč. Ještě kratší 14 mm je již za 50 000 Kč.

Objektivy je lepší kupovat na bazaru. dají se tam sehnat za velmi přijatelné ceny.

http://www.me­gapixel.cz/ob­jektivy-pevne-ohnisko?canon=1

Nebo tady si to prohlédni. V úvahu přichází originál Canon nebo Sigma.
Pevné ohnisko je opticky kvalitnější a světelnost je přijatelná těch 2,8. Za větší světelnost se již hodně připlácí.
Nové objektivy ale opravdu budou nejméně někde kolem těch 12 000 Kč.

supratom

Mám na mysli na focení interiéru… doporučil by jste mi nějaký..?

mosoj

Nového nic levnějšího jak to dvacítku asi nekoupíte. Myslím si že by stačilo i 24 mm s pevným ohniskem.
Projděte si tem Megapixel je tam téměř vše co se vyrábí.