meghy

Nejlepší programovatel­ná(grafická) kalkulačka?

Studuji matematický obor. Mate zkusenosti s nekterou programovatelnou kalkulacku? Potrebuji aby umela integraly,dvojne integraly,dife­rencialni rovnice,parcialni derivace,soustavy dif.rovnic,fun­kci,mocninne rady,limity,sta­tisticke vypocty, popr neco z algebry(mati­ce,vektory..)
Nasla jsem napr.tuto http://audio.i­tek.cz/kalkulac­ky-programovatelne-graficke/X9007746-CASIO-FX-570-ES jen za 500, a jinou zase za 3000 http://ishop.b2com­p.cz/main.aspx?CLS=PRO­DUCT&PRO_ID=-335782 ..jakou jste pouzivali vy na vš na matematiku, statistiku, algebru, pravdepodobnost a podobne predmety?

Odpovědi
Conchus

Žádnou jsem nepoužíval (absolvoval jsem v roce 1962). Dělali jsme všechno v ruce. První PC byl u nás dostupný až v roce 1965.
Teď je asi nejlepší malý notebook či laptop s nějakým dobrým softwarem. Stále nemohu zapomenout na Fortran. Soustavy dif. rovnic asi nejdou dělat jen tak v kalkulačce.
Nicméně: zkusil bych Texas Instruments, i když Basic v tom Casiu může být velmi užitečný.