Pokročilý

Nejlepší přítel člověka

Myslíte si že může být nejlepším přítelem člověka zvíře? Myslím jako že kdyš je v rodině třeba 5 členů tak že např. kočka bude mít toho jednoho kdo bude její nejlepší přítel a že to tak bude i cítit nebo myslíte že zvířata toto vůbec neřeší

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Kočka,pes a třeba kůň mají odlišné chování.Malé kočkovité šelmy žijí v přírodě většinou samotářsky,pouze v době říje vyhledávají partnera.Proto kočka není tak fixovaná na člověka,chová se více introvertně a lépe snáší být nějaký čas o samotě.Pes je smečkové zvíře,tedy podřizuje se šéfovi,který mu zajistí ochranu a potravu.Je spokojenější ve společnosti více jedinců svého druhu nebo v náhradní smečce lidské.Kůň je zvíře stádové,původně ze stepí.Ve stádě také existuje určitá hierarchie,stádo před nebezpečím prchá.člověk je pro ně taképredátor.Šelmy v nebezpečí,když už nemohou jinak,útočí,kůň prchá.Odlišný je i způsob obstarávání potravy.Samozřejmě u domácích plemen se jednotlivé charakteristiky liší aT´už povahou nebo prostředím ve kterém žijí.Někdy i "divoká" zvířata odchovaná člověkem dají přednost soužití s lidmi,kteří mu zajistí ochranu a krmení.Pouze v období rozmnožování si mnohdy udělají výlet a pak se dobrovolně vracejí.Rozmnožovací pud je nejsilnější.Vztah domestikantů k lidem není o ničem jiném než-li o snadném přístupu k potravě a bezpečí.My lidé bychom to mnohdy rádi viděli jinak,ale "láska" je lidský cit a zvířata tímto nejsou vybavena.Domácí zvíře přilne většinou k tomu člověku,který jej bude krmit,ošetřovat,poskytne mu bezpečí a případně mu nejvíc porozumí v jeho zvířecí nátuře a kupodivu se jej nebude snažit polidšťovat.Etologie zvířat je krásná oblast,mnohem víc mě obohatí zvířata- i ta domácí pozorovat když je můžu i pochopit a poskytnout jim co nejvíc přirozeného projevu.....:D

Další odpovědi:

Zlatý

Ze zkušenosti vím, že se zvíře dokáže fixovat na jednoho člena rodiny více, než na jiné. U psa to nepřekvapí, ale znám takové případy i u koček. Rozdíly ve členech rodiny dělají třeba i papoušci.
Takže moje odpověď je, že to zvířata řeší a mohou projevovat každému členu rodiny jinou náklonnost.

Zlatý

to nemůžu posoudit mám kocourka a jsem s ním sama, ale teď když jsem byla v nemocnici tak o něj pečovala moje sestra má ji taky moc rád..
ona má pejska Yorkšírka u nich je to tak, že má nejvíc rád ji pak jejího syna a nakonec mě, když k ní přijdu na návštěvu bere nás jako svou smečku a je ve svým živlu :DD
Doplňuji:
kapka má pravdu dnes u mně byla kamarádka a ve čtvrtek jim zemřel anduláček Pepíček tak jsme si otevřely víno a bulely já nad Briketkou a ona nad Pepánkem ten byl jejího syna, ale ho měla u sebe v pokoji tak si ho ochočila a mluvila s ním..

Zlatý

Téměř u všech zvířecích druhů, v jejich vlastních komuntitách existuje určitá hiearchie. Podle ní se zvířata díky svým instinktům řídí. Obzvláště je to patrné u psů.
Vlčí smečky mají velice vypracovaný sociální systém a velmi přísnou hiearchii. Podle toho se řídí i psi. Všechny členy rodiny mají rádi, vychází s nimia komunikují. Většinou však jednoho člena považují za vůdce smečky a tomu jsou nejvíce oddáni.
Obdoba je potom i u ostatních zvířecích druhů

Pokročilý

nejvice se zafixuje na cloveka ktery ma nejvice vliv na rodinu a ke kazdemu clenu ma jiny vztah
Doplňuji:
myslim tim clena rodiny ktery ma na ostatni vliv

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1074
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.