SykySy

Nejlepší olej pro VW Golf III 1.6 55KW 1997 Benzín?

Odpovědi
mosoj

Nejlepší olej je ten, který splňuje viskozní klasifikaci danou výrobcem !
Pak již jenom si vybrat podle toho, kterou roční dobu více jezdíte jestli 5W,10W nebo 15 W. Pro časté starty v zimě je nejlepší 5W. Pro horká léta je nejlepší 40. takže 5W/40 nebo pro starší motor 10W/40. 10W 40 vyhovuje do teplot –20oC. Značka dle libosti a plnosti peněženky.

BurTon

Já dávám do Cordoby 1,6 55kw, 96 rok – 10W40 Castrol

majklhanz

Doporučuji se řídit výrobcem, více vám napoví článek http://autotrip­.cz/jak-vybrat-a-vymenit-motorovy-olej/