LucinkaLLL

Nejlepší notebook na brouzdání po internetu

Jaký je nejlepší notebook na brouzdání po internetu. Aby vydržel alespoň 5 – 6 hodin bez kabelu. A stál tak do 7 000. Čím levnější, tím lepší. Opravdu ho chci jen na ten internet, s programy nepracuji, možná tak napsat jen něco do open officu :D
Doplňuji:
A kdyby stál třeba 10 000, našel by se tam nějakej dobrej? ;)

Nejlepší odpověď
Bedy

Podle mého názoru by Vám mohl vyhovovat notebook HP 255. Výhodou zde je 6článková baterie, která zajistí výdrž aspoň 5 hodin a dále oceňuji velice kvalitní zpracování a matný displej.
Jako nevýhodu zde shledávám předinstalovanou linuxovou distribuci jako operační systém – jinými slovy není tam Windows. Linux není operační systém pro běžné používání, je jen pro určitou skupinu lidí – takových bastlířů, ale pro uživatele, který chce spolehlivý chod, tak jedině Windows.
I s tím Linuxem se dá fungovat, je možné, že právě Vám padne do oka. Ovšem po neblahých zkušenostech, kdy jsem to lidem instaloval, když měli nelegální Windows, už bych se k takovému kroku nikdy nevrátil a Linux jim nedoporučil.

V této cenové relaci je těžké najít notebook s dobrou výdrží baterie a předinstalovaným Windows.

Pak je tu možnost repasovaných notebooků, ale to se raději informujte v nějakém kamenném obchodě.

Další odpovědi
cochee

Nové notebooky začínají cenově tak od devíti tisíc, do 7000 není běžná cena – to bývá pak v akci. Nicméně zrovna teď je v nabídce jeden na Heuréce, viz zdroj – a má výrobcem deklarovanou opravdu i dobu výdrže 6 hodin, moc bych tomu ale nevěřil, výrobci často v tomto ohledu „machrujou.“ Jsou tam dvě uživatelské recenze tohoto modelu, jeden majitel uvádí výdrž 1–2 hodiny, druhý 3–5 hodin – no pak se v tom vyznej. Pokud neznáš Heuréku, tak je tam tlačítko „Kde koupit,“ nabízí ho více obchodů a uvedená cena „Od“ je samozřejmě ta nejnižší z oněch obchodů. Ještě maličkost: on ten notebook je tak levný asi hlavně proto, že nemá Windows – je na něm operační systém Linux SuSE, který je zdarma, narozdíl od Windows. Ale ten nebrání v užívání podle tvého požadavku – na internet s ním můžeš zcela určitě a ten OpenOffice (anebo Libre Office) je tam téměř určitě nainstalovaný taky. Výhodou je rovněž dnes takřka standardní velikost displeje 15,6'' , nejedná se tedy o netbook s malinkatým displejem.

Zdroj: http://notebo­oky.heureka.cz/hp-650-h5u93es/

Melkor

Když píšeš čím levnější tím lepší a že notebook potřebuješ jen na internet a ne na hraní her, tak můžeš mít klidně „kvalitní“ ntb třeba za 3 000 ale jsou to starší notebooky a mají jen 60GB místa na disku. http://www.gi­gacomputer.cz/no­tebooky/ a nezahraješ si na nich moc her. Mám rád lenova ThinkPady na kancelářskou práci a na internet, jsou to podle mě nejkvalitnější notebooky (Mám Thinkpad z roku 2006 a stále pracuje dokonale. Jinak za 6000 bych si určitě koupil tenhle: http://www.gi­gacomputer.cz/zbo­zi/543309-lenovo-thinkpad-l412.html , jak tak na něj koukám možná si ho i koupím :D
Doplňuji:
Ten za 6 má Procesor Intel Core i3 což je pro Tvojí potřebu více než dostačující, 4GB DD3 RAM což je také více než dostačující, pevný disk má 160GB s čímž si můžeš vystačit bez problémů, je tam napsané že může mít kosmetické vady které nemají vliv na funkčnost o kterou nám jde, takže také snad nebude problém. Je tam hodně fotek tak si ho můžeš prohlídnout… Také asi nebude mít nakreslené české znaky na jako ěščřžýáíé ale to se dá bez problémů vyřešit za 50 korun zde: http://www.ab-com.cz/prelepky-na-klavesnice-bile-ceske-klavesy-pro-cernou-klavesnici-8592220009779-_d250746.html

postcd

Chromebook si kup z USA a vyjde tě s poštovným na 6000kč, výdrž až 6 hod. dobré na internet. nevejde se ti tam moc dat stažených, ale na prohlížení netu dobré.
http://www.ama­zon.com/dp/B00F­JXVRM8

marek953

Musím reagovat na Bedyho. Linux se neboj. Nech si tam od někoho, kdo se aspoň malinko vyzná, nainstalovat Ubuntu a prohlížeč Google Chrome a bude to bez problémů. Já jsem Ubuntu nainstaloval babičce a je spokojená.

PS: Ubuntu je právě distribuce pro normální lidi, tam ani skoro nic nastavit nejde. Ti bastlíři, o kterých píše Bedy Ubuntu proto nemají rádi.

Jsemtady

Hele na internet ti bohate staci tablet. Je to ultra prenosny, do kdejaky kabelky se vejde a je to.
Za tak 11 uz se da koupit slusnej notebooku s I3 processorem. Zkus heureka na najiti cen.
Jinak tablety poridis do 4 slusny a myslim ze by pro tebe byly vhodnejsi. Jako das si to na polstar, v autobuse atp.

jáára

Chromebook ne?
http://www.zi­ve.cz/bleskov­ky/dalsi-novy-chromebook-vyrabi-ho-acer-a-stoji-jen-199-dolaru/sc-4-a-166310/default.aspx

Hammy

tenhle by stačil..... http://www.czc­.cz/dell-alienware-18-stribrna_2/13590­1/produkt?q-c-0-price=r106000-122000&q-category-id=89p7i9agp8i2laj­k373h33k8l5 :DDD