EDA

Nejlepší kapky na suchý dráždivý kašel..

Zajímá mne názor na nejůčinnější kapky na suchý a dráždivý kašel. Každá lékárnice nabízí něco jiného…

Odpovědi
anonym

Medový výluh cibule – na lékárnu se, pokud můžeš, vykašli – lékárnice nabízí to, z čeho mají největší profit…
😉

pusinka50

Na každého zabírá něco jiného. Dobré na odkašlání jsou kapky Bromhexin nebo Mucosolvan. Nebo si k tomu kup pár cibulí a jednu oloupanou cibuli vždy nakrájej, dost jí ocukruj, na 1 cibuli tak 3 lžíce krystalového cukru a až pustí šťávu, to je za cca 2–3 hodiny, tak užívej po 3 lžičkách denně.

iceT

Kupuju si ACClong,šumící tablety.

mosoj

Nejlepší kapky na kašel býval kdysi ipecarin v kapkách a stál pár korun.
Bohužel kvůli feťákům nelze.

Slecna_Smrt

Každá lékárnice Vám nabízí něco jiného, protože nabídka kapek a sirupů na kašel je neuvěřitelně velká. Každopádně účinných látek používaných jako expektorans (na vykašlávání) nebo antitusikum (proti kašli) je cca 10, takže potom už jde pouze o značku. Neexistuje nic jako nejúčinnější kapky, protože to závisí na individuální reakci a typu kašle. Takže je pro Vás nejlepší vyzkoušet běžné kapky (např. Bromhexin) a pokud nepomohou, požádejte v lékárně o kapky s jinou účinnou látkou.
Pokud máte suchý kašel bez hlenů, neměla byste to zatím léčit. Jedná se o přirozenou obrannou reakci organismu. Pokud kašel přejde k vykašlávání hlenů, kupte si nějaké kapky a pokud Vám nepomohou, požádejte v lékárně o kapky s jinou účinnou látkou.
Pokud cca po 3 dnech bude kašel stále suchý nebo se bude zhoršovat, zajděte raději k lékaři. Případně můžete použít Stoptussin.:)

janule_s

Na suchý kašel kupuji kapky Levopront, doporučili mi ho už dvě lékárnice a zabírá mi. Takže ten bych doporučila.