Pokročilý

Nejlepší kapky na suchý dráždivý kašel..

Zajímá mne názor na nejůčinnější kapky na suchý a dráždivý kašel. Každá lékárnice nabízí něco jiného...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Medový výluh cibule - na lékárnu se, pokud můžeš, vykašli - lékárnice nabízí to, z čeho mají největší profit...
;-)

Stříbrný

Na každého zabírá něco jiného. Dobré na odkašlání jsou kapky Bromhexin nebo Mucosolvan. Nebo si k tomu kup pár cibulí a jednu oloupanou cibuli vždy nakrájej, dost jí ocukruj, na 1 cibuli tak 3 lžíce krystalového cukru a až pustí šťávu, to je za cca 2-3 hodiny, tak užívej po 3 lžičkách denně.

Zlatý

Kupuju si ACClong,šumící tablety.

Zlatý

Nejlepší kapky na kašel býval kdysi ipecarin v kapkách a stál pár korun.
Bohužel kvůli feťákům nelze.

Každá lékárnice Vám nabízí něco jiného, protože nabídka kapek a sirupů na kašel je neuvěřitelně velká. Každopádně účinných látek používaných jako expektorans (na vykašlávání) nebo antitusikum (proti kašli) je cca 10, takže potom už jde pouze o značku. Neexistuje nic jako nejúčinnější kapky, protože to závisí na individuální reakci a typu kašle. Takže je pro Vás nejlepší vyzkoušet běžné kapky (např. Bromhexin) a pokud nepomohou, požádejte v lékárně o kapky s jinou účinnou látkou.
Pokud máte suchý kašel bez hlenů, neměla byste to zatím léčit. Jedná se o přirozenou obrannou reakci organismu. Pokud kašel přejde k vykašlávání hlenů, kupte si nějaké kapky a pokud Vám nepomohou, požádejte v lékárně o kapky s jinou účinnou látkou.
Pokud cca po 3 dnech bude kašel stále suchý nebo se bude zhoršovat, zajděte raději k lékaři. Případně můžete použít Stoptussin.:)

Na suchý kašel kupuji kapky Levopront, doporučili mi ho už dvě lékárnice a zabírá mi. Takže ten bych doporučila.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1608
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1281
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.