Hanz Blažek

Nejlepší „herní“ grafická karta na PCI Express 2.0 ?

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jakou grafickou kartu byste mi doporučili na PCI Express 2.0 ? Vím, že už je tento port odepsaný oproti 3.0, ale zatím nechci kupovat novou motherboard, našla by se dnes ještě tedy nějaká výkonná grafika na hraní her na tento port ? Za rady děkuji.

Odpovědi
cochee

Ty ses stal obětí nějaké mystifikace nebo marketingové manipulace či čeho. 1.) Porty PCI-E v. 2.0 a 3.0 jsou navzájem kompatibilní jak z pohledu karty, tak z pohledu mateřské desky. Je úplně jedno, co kam strčíš, fungovat to bude, pouze pokud se potkají MB a karta s PCI-E 3.0, budou mít možnost komunikace na dvakrát rychlejší úrovni. 2.) To, co plyne z poslední věty bodu 1.), vůbec neznamená, že tato možnost bude využita. Jak vyplývá z testů viz zdroj, přenosové rychlosti během her jsou na obou verzích portu de facto stejné. Vyšší rychlost se tak využije pouze při heterogenním computingu, kdy se karta nepoužívá k tomu, k čemu je původně určena, ale k výpočtům. Resumé: Takže si bez obav kup jakoukoliv PCI-E herní kartu, o výkon nemusíš mít strach. (Karty PCI-E v. 1 už nové v nabídce trhu asi nejsou a pokud ano, tak výjimečně.)

Zdroj: http://www.svet­hardware.cz/ar­t_doc-B86B222CD16F2­9FFC125799F004F259B­.html