Fallen Angel

Nejlepší filmy, seriály, hudba – hluboce poupravena minulá otázka

Ahoj. Všechny filmy, seriály i hudbu, co mam doma už znám skoro nazpaměť. Nemohli byste mi sem napsat nějaký TOP20 (dle vašeho názoru – pokud máte něco proti vytváření žebříčků, tak napište aspoň seznam) nejlepších filmů, seriálů a hud. skupin? pozn. nejradši mám horory, drama, psycho a dobrodružné – hl. ne žádnou romantiku a ani sci-fi moc nemusim + NE FILMY PRO PAMĚTNÍKY. + v hudbě nemam ráda dechovdu a takový to techno a jemu podobné. Čím více tipů napíšete, tím líp. Díky moc.

PS: neposílejte odkazy na jiné žebříčky na internetu – skoro všechno jsem prošla. Dík.

Doplněna:
Filmy pro pamětníky a filmy jako Slunce seno atp. mi sem pls. nepište. Spíše prosím něco duchaplnějšího jako je př. Sirotčinec, Soudný den, Útěk do divočiny aj.

Poznámka: Buď napište seznam, nebo nepište nic. Na takový řeči jako: … je škoda, že stařší české filmy a seriály odsuzujete kvůli neduchaplnosti… nemam čas. Je mi jasné, že máme každý jiný vkus a právě proto chci ten žebříček nebo tipy nebo jak to mam nazvat. Děkuju

Nejlepší odpověď
Bunnik

Z filmů, co jsem v poslední době zkoukla: Prokletý ostrov (2010), Mělký hrob (1994), Smrt panen (1999), Kurz negativního myšlení (2006), Orphan (2009), Rozervaná objetí (2009), Gran Torino (2008), Výměna (2008), Million Dollar baby (2004)…
Co se týče seriálů, tak mimo ty známé – How Not to Live Your Life, Father Ted

Další odpovědi
Chandler

JSem filmovej maniak, ihned se podělím

jako seriál doporučuji : Přátelé

Jako filmy :

Král videoher, Mládí v trapu (Old school), Smlouva sďáblem, Kurs sebeovládání, Já agent, Sloužit Sáře, Policajti na baterky, Černý jestřáb sestřelen, rytíř ze Šanghaje ..možná jich je i víc, ale zatím si vybavuju tyto 😉

SETH

Ze seriálů mě napadají jen Tudorovci, jinak je nesleduji.
A filmy, které mohu doporučit, protože jsou kvalitní, zanechají skutečně dojem:
Milenec lady Chatterleyové (režie Ken Russel)
Spáči (Barry Levinson)
Sin City (F. Miller a R. Rodriguez)
Údolí včel (František Vláčil)
Becket (Peter Glenville)
Jesus Christ Superstar (N.Morris, divadelní Gale Edward) skvělý záznam skvělého představení
Číslo 9 (Shane Acker v produkci Tima Burtona)
Farma zvířat (Joy Batchelor) – animovaný, ale ne pro děti
Alžběta I. The virgin queen. (Coky Giedroy)
Hrané dokumentární filmy BBC např. Poslední dny Pompejí, Colloseum-římská aréna smrti a řada dalších
Režiséry uvádím pro orientaci, protože některé tituly mají různé zpracování na velmi různé úrovni (včetně porna).
Stačí? Pokud jsi je ještě snad neviděla, u každého ručím za skvělý divácký zážitek!

vagra

Nechápu tak podrážděnou reakci.Proč se ptáte na filmy a seriály,když už máte svůj Top SESTAVENÝ PŘEDEM.