ShadyPony

Která je nejlepší dezinfekce?

Která je podle vás nejlepší (nejúčinnější) dezinfekce? Ať klidně i štípe. Třeba nějaká přímo pro zdravotníky?
Předem děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
quentos

Což takhle slivovice…

Další odpovědi
Lamalam

Nejúčinnější, s nejširším spektrem dezinfekční účinnosti ze všech doposud známých, je už mnoho desítek let Persteril. Používá se ve zdravotnictví, v potravinářství, při úpravě vody, v armádě apod. Jeho nevýhodou je velmi nízká trvanlivost.

RyuzakiKate

Alpa nebo tea tree olej (samozřejmě 100%) pěkně poštípou.

da ny

Betadine je dost dobrá dezinfekce (máme ji doma také) 🙂
Nepíšete, koho/co chcete dezinfikovat (ruce, rány, povrchy) ;)
Vyšší, nižší stupeň desinfekce..
http://www.szo­.cz/cs/dezinfek­ce/dezinfekce-otevrenych-ran/
http://www.ez­dravotnicke-potreby.cz/de­zinfekce?stra­na=3
Persteril už se ve zdravotnictví přílič nepoužívá (povrchy) je karcinogení, i při slabším ředění velmi čpavý (všichni slzí) neúčinnýnapř. na MRSU (zlatý stafylokok). Na povrchy je dobrý třeba Melsept, Incidur, Rapid, jednorázově při úklidu i Desam. Mnoho dalších.
U každého přípravku je uvedeno spektrum účinnosti. Podle požadavků si můžete vyhledat vyhovující výrobek nabízený na našem trhu (objednat lze i v lékárnách, zdravotnických potřebách).

marci1

Já používám Betadine, roztok i mast. 🙂

cochee

Desinfekce není jen na desinfikování rány nebo kůže, i podlahy nebo sanitárnï keramika se desinfikuje, to jen na okraj. Jinak nejlepší je ta, která v krátkém časovém úseku střídá jinou desinfekci (a sama je záhy vystřídána jinou), čímž se v maximální míře omezí možný vznik rezistence škodlivých mikroorganismů na tuto desinfekci.

Klaproth

V nemocnici, v pivovaru, na jatkách i v kafilerii používají persteril.

Emefej

Persteril. V armádě jsme nic jiného nepoužívali.

Kepler

Ano, to je otázka. A co vlastně chceš chránit a proti čemu? Tak: dříve se v nemocnicích používal fenol a jeho deriváty. Proto to tak smrdělo a říkalo se tomu nemocniční smrad. Nyní terciální aminy bez zápachu s lepším účinkem. Nikdy nezklamal chlór a jeho kyselinové soli, které vyvíjejí aktivní kyslík, čímž zabíjejí breberky. Tak si kup savo a jeho nejlepší nové výrobky. To ti spolehlivě zabije i pračku.

tforro

Používám septonex ve spreji a jsem maximálně spokojen.

Michálek1245

Sto lidí a sto chutí. Jako na průmyslovou dezinfekci asi ten oxid chloričitý (i když bych ho asi nepil, jak tu radí někdo nade mnou), případně SAVO, které ale nesmí přijít do styku s potravinami. Do domácnosti používáme lavon dezinfekce od https://www.pros­tredkycistici­.cz/ a ty jsou taky docela funkční. Nicméně myslím, že zrovna v tomhle ohledu vám každý doporučí něco jiného od citronové šťávy až po chemické sajrajty. 😉

mimamocz

Příspěvek smazán administrátorem.

honza32

Záleží co přesně hledáte za typ jestli na alkoholové bázy nebo ne. Zkuste se podívat zde to mají dobře popsané https://www.in­hand.cz/na-ruce-a-telo/

Honzyn14

My třeba domácnost i v souvislosti s koronavirem dezinfikujeme ozonem (tedy lépe řečeno ne my, ale firma https://www.o­zonovani.cz/ ) a jsme s tím nadmíru spokojeni. Zároveň to prostory zbaví jakéhokoliv zápachu a jedná se o rozumné řešení z hlediska financí.

Norei

Stejně jako Kepler odpovím, že chlór. Běžně v praxi snad ve všech odvětvích se používá. Používá se např. i pro úpravu vody v polních podmínkách ve formě rozpustných kapslí. Důležitá však je i chemická vazba chlóru. Např. Savo nelze použít pro potravinářské účely zatímco třeba oxid chloričitý je možno i pít. Pak lze hovořit i o desinfekci lidského těla. Mimo to je třeba zmínit i skvělé účinky stříbra, které jak známi umí likvidovat bakterie. Na rozdíl od tzv. koloidního stříbra, které je ve vyšších dávkách zdraví škodlivé, je možno použít Mikrostříbro.