Miroslavst

Nejedná se o zahrávání si s bojácností člověka?

Tak mi přijde, že pokud bych užil tuto pilulku, abych zapomněl na něco špatného, zahrával bych si třeba i ze životem. Např. nadosmrti si budu pamatovat, že nemám dělat to a to, protože jsem kvůli tomu skončil v nemocnici. Nezapomenu na to.
Dobrá, vezmu si pilulku a zapomenu. Tak a teď provedu tu samou hloupost co kdysi. Není to tedy zahrávání si se životem?
http://www.no­vinky.cz/veda-skoly/217529-potrebujete-neco-vymazat-z-pameti-mozna-postaci-pilulka.html

Nejlepší odpověď
hanulka11

Já bych ji nepožila, proč , život přináší hezké -toho je víc a to horší je v pozadí.Asi to tak má být a já nechávám život aby plynul jak má .

Další odpovědi
Terryle

Přesně, jak říkáš. Navíc mi to přijde hrozně snadno zneužitelné. Stačí, abys někomu vsugeroval, že zažil něco hroznýho (což se dá, když to umíš), pak ho přesvědčíš, ať si radši zobne…a máš vzpomínku pryč.
Nebo co ovlivňování například svědků nebo obětí trestnejch činů? Sice to asi nefunguje tak rychle, že bys znásilnil holku, pak jí dal tabletku a ona na to spolehlivě zapomněla… ale stejně to je hrozně snadno zneužitelný.
Doplňuji:
Mousinek:
ale kdyby si člověk mohl jen tak vymazat to špatný, vážil by si pak toho dobrýho? Vždyť by to neměl s čím porovnávat a možná by to začal brát jako samozřejmý… :o/
Taky bych některý věci moc ráda vymazala, jistě, ale prostě to nejde a nemělo by se to. Chyby a špatný vzpomínky jsou většinou od toho, aby se z nich člověk poučil…
Možná snad ve výjimečně extrémních případech, kde nějakej špatnej zážitek může vést třeba k těžké fobii,co pak znemožnuje normální život… ale zase jak omezíte, na co se to používat bude a na co ne?
Těžký.

Mousinek

Bylo by ale pěkné nemít špatné vzpomínky.