tomas405

Nejde nainstalovat Ubuntu

Stáhl sem si ubuntu, pomocí unetbootinu sem systém nahrál na USB flash disk, jenže sem pohořel v biosu, co tam mám udělat? když jsem instaloval ubuntu na jinej počítač tak vše bylo automatický, tady se mi ukáže jen bios a nikde žádná nabootování z USB..
Doplňuji:
spíš nejde spustit, protože nevím jak, nikde to v tom biosu nemůžu najít, přitom flash je pochopitelně zapojen :)

Odpovědi
badisko

predne nektere PC nemaji bootovani z USB vubec …asi blba otazka ..ale zkousel jsi ji otevrit v …Tento pocitac..?…u live CD ti nabidne instalaci zavadece…a pak po startu ti nabidne esly spustit Windows nebo ubuntu …a mam tuseni ze na USB taky ted si ale nejsem 100% jist mrkni nato…

Bedy

Zásadní otázka – umí Váš počítač bootovat z BIOSu?
Pokud ano, nastavte si v BIOSu priority a nebo zmačkněte F11 (nebo jednu z Fkláves která vyvolá bootovací nabídku) a tam si zvolte bootování z USB.

Zásadně neinstalujte Ubuntu z Windowsu.

lukas.zmizik

to by chtělo více rozepsat problém…nejde nainstalovat nebo nejde spustit boot z usb ?