Ewíík

Nejde mi vyřešit tenhle rébus pomůžete mi?

Rébus: Chcete si koupit časopis za 97 Kč, ale nemáte peníze. Takže si půjčíte 50 Kč od tatínka a 50 Kč od maminky.

50 Kč + 50 Kč = 100 Kč

Časopis si koupíte, na stovku vám vrátí 3 Kč.

Tátovi vrátíte 1 Kč, mámě 1 Kč a tu zbylou 1 Kč si necháte. Teď dlužíte tátovi už jen 49 Kč a mámě taky 49 Kč.
49 Kč + 49 Kč = 98 Kč, plus 1 Kč, kterou máte = 99 Kč. Kde je ta zbylá koruna?

Nejlepší odpověď
annas

Stejná otázka před 3 dny, a to již po několikáté …

Zřejmě opět nějaký úkol či soutěž…

Hanulko, trvalo mně déle, než jsem odkaz vyhledala.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vysvetli-mi-to-nekdo

Další odpovědi
Alesh

Táta dal 49, máma taky, dohromady dali 98, časopis stál 97 (ty má teď trafikant za ten časák), korunu mám já, kde co komu chybí nechápu 🙂

hanulka11

zde čti
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vysvetli-mi-to-nekdo

Drap

Už to tady bylo snad tisíckrát v drobných obměnách. Už mě to fakt nebaví.

lexx

No, já bych navrhoval celou transakci provést v praxi s reálnými penězi a uvidíš.