adam marly

Nejde mi v pocitaci otevrit harddisk, nevite cim by to mohlo byt?

Doplňuji:
takze jedna se o harddisk transcend z pameti 160 gb a do ppocitace ůze zapojit ale v tento pocitac neni videt a kdyz dam kabel usb z timto harddiskem do pc tak to pipne ze je v pc dekuji za odpovedi

Nejlepší odpověď
cochee

Pokud ho ve Windows vidíš, je možná poškozen systém souborů, zkus udělat kontrolu disku (vlastnosti disku – nástroje – kontrola chyb). Pokud ho ve Windows ani nevidíš, můžeš nejprve zkontrolovat vevnitř bedny, jestli se neuvolnily kabely, případně i, pokud vypadají ok, je zkusit odpojit a zase připojit, datový kabel i na druhém konci, na mateřské desce. Pokud i potom nepůjde ve Windows otevřít, je mrtvý – umřela mu elektronika. Ještě jako poslední možnost jej pak lze zkusit zapnout do jiného počítače, protože občas se může stát, že umře naopak elektronika na mateřské desce.
Doplňuji:
jáára: zde se musím virtuálně zastat, v tomto případě to olšovýma rukama nebývá, disk v 90% udělá „pápá“ sám. Samozřejmě, ovlivnitelnost kvalitou PC zdroje a kvalitou větrání v PC.

Další odpovědi
anonym

Možností je mnoho – od nastavení práv po chybu HW…
😉

  • jaký disk? (systémový či druhý? – máš fyzicky jen jeden a nebo více HD?)
  • vidíš ten disk v Tento počítač?
  • co znamená „nejde otevřít“? – nedostaneš se nikam nebo jen do části dat (podadresáře?)
  • co ti to, při pokusu o otevření, píše?
  • jak k tomu došlo? (´samo´, něco SW jsi od/instaloval, něco HW jsi od/instaloval)

Doplňuji:
Áha, takže external…
´Problémů´ může být několik – nedostatečné napájení, nenaformátovaný disk (nebo naformátovaný na formát, který Win nezná), odešlý HD, odešlý kabel…
😉
Doplň ještě (do Diskuse):

  1. jsou na disku nějaká data a nebo je nový (už jsi jej používal?)
  2. už jsi jej používal v tomto počítači (nebo jen jiném počítači a nebo dokonce jen v jiném zařízení – v jakém)?

___

  1. připoj disk do jiného USB (nejlépe v.3, pokud máš)
  2. použij pro připojení disku jiný kabel (pokud máš)
  3. má disk vlastní napájení (možnost)? – pokud ano, připoj je
  4. připoj disk k jinému počítači

___
Osobně si myslím, že – pokud mohu podle popisu soudit, buďto odešel HDD a nebo napájení z USB nestačí k jeho provozu (roztočení).

jáára

uživatelem na 99%
Doplňuji:
tak obava se potvrdila. je to uživatelem.