Jak sundat prstýnek?

Je mi 13,a nejde mi sundat prstýnek,poraďte co mám dělat,zkoušela jsem i olej a ič,někdo mi řekl ať jdu ns chirurgii,ale bojím se co mi tam budou dělat ☹
Doplňuji:
Čím prestrihnout?dě­kuji.

Nejlepší odpověď
led

Netreba na chirurgiu.
Ak prstienok nepôjde dole, bez chirurgického zásahu, tak ho stačí jednoducho prestrihnúť.
Prstienok sa dá opraviť, s prstom by to bolo horšie.
Doplňuji:
Ak nemáte kieštiky doma, tak si skoč do klenotníctva, zlatníctva

Další odpovědi
mosoj

http://www.you­tube.com/watch?v=RJx2dEQ­xJmU

Dochy

Ochladit prst, pak zkus namydlit a stáhnout. Prý funguje také stažení s pomocí provázku. Myslím, že prstýnek musí alespoň kousek po prstě klouzat. Ale mi jsme s tímuúspěšní nebyli. Pokud je prstýnke zlatý nebo stříbrný (nebo z něčeho podobného) nejspíš jej bez problémů přestříhne zlatník a zas jej sletuje. Pokud je z hirurgické oceli, asise bude muset přebrousit.

Pokud selžou domácí pokusy, zkus buď zlatníka (má zkušenosti s těmi kovy), nebo chirurgii (mají zkušenosti s tím, jak nepoškodit prst 😉 Na obou pracovištích by měli mít vhodné nástroje.

anonym

Kleštičky – nejlépe boční štípačky – např. http://www.knipex-kleste.cz/kles­te/stipaci-kleste/bocni-stipaci-kleste .
Na stříbro nebo i kvalitní zlato by mohly stačit např. kleštičky ke stříhání nehtů, na méně kvalitní zlato nebo dokonce ocel ale doporučuju dobré kleště.

marci1

Záleží na tom, z jakého materiálu prstýnek je. Zlaté prsteny jdou z naběhlého prstu poměrně jednoduše odstranit přeštípnutím. K odstranění prstenů z chirurgické oceli je třeba náročný a zdlouhavý zásah speciálním nářadím. ☹

ahold

Ještě jedna vychytávka. Ruku si zchlaď. Někdy stačí ledová voda v misce. Do vody s kostkami ledu ponoř celý prst/prsty. Nech ponořený až tě bude zábst. Potom rychle dobře osuš použij trochu oleje. Nejlépe olivový. Je hodně vazký.

geekocz

Toto nemám vyzkoušené, ale slyšel jsem o tom.
Zkus omotat prst od prstýnku směrem ke špičce nějakým tenkým provázkem a hodně utahovat. Obvod prstu by se měl zmenšit a pak by měl jít prstýnek sundat. Ale hned jak ho sundáš provázek odvaž, nebo se ti odkrví prst.
Doplňuji:
A samozřejmě pokud ti je prstýnek malý, tak ho nos třeba na malíčku, nebo si pořiď větší prstýnek ;) .

led

Problém môže byť vďaka vo vývoju kostí – rastie aj kĺb
ahold, občas to funguje
geekocz, v prípade prekážajúceho kĺbu prsta toto nepomáha. dá sa to len v prípade ak prst „stlstne“ ale kĺbo ostáva vo svojej pôvodnej veľkosti.