Jak sundat prstýnek?

Je mi 13,a nejde mi sundat prstýnek,poraďte co mám dělat,zkoušela jsem i olej a ič,někdo mi řekl ať jdu ns chirurgii,ale bojím se co mi tam budou dělat :-(
Doplňuji:
Čím prestrihnout?děkuji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Netreba na chirurgiu.
Ak prstienok nepôjde dole, bez chirurgického zásahu, tak ho stačí jednoducho prestrihnúť.
Prstienok sa dá opraviť, s prstom by to bolo horšie.
Doplňuji:
Ak nemáte kieštiky doma, tak si skoč do klenotníctva, zlatníctva

Další odpovědi:

Zlatý

Stříbrný

Ochladit prst, pak zkus namydlit a stáhnout. Prý funguje také stažení s pomocí provázku. Myslím, že prstýnek musí alespoň kousek po prstě klouzat. Ale mi jsme s tímuúspěšní nebyli. Pokud je prstýnke zlatý nebo stříbrný (nebo z něčeho podobného) nejspíš jej bez problémů přestříhne zlatník a zas jej sletuje. Pokud je z hirurgické oceli, asise bude muset přebrousit.

Pokud selžou domácí pokusy, zkus buď zlatníka (má zkušenosti s těmi kovy), nebo chirurgii (mají zkušenosti s tím, jak nepoškodit prst ;-)) Na obou pracovištích by měli mít vhodné nástroje.

Kleštičky - nejlépe boční štípačky - např. http://www.knipex-kleste.cz/… .
Na stříbro nebo i kvalitní zlato by mohly stačit např. kleštičky ke stříhání nehtů, na méně kvalitní zlato nebo dokonce ocel ale doporučuju dobré kleště.

Zlatý

Záleží na tom, z jakého materiálu prstýnek je. Zlaté prsteny jdou z naběhlého prstu poměrně jednoduše odstranit přeštípnutím. K odstranění prstenů z chirurgické oceli je třeba náročný a zdlouhavý zásah speciálním nářadím. :-(

Bronzový

Ještě jedna vychytávka. Ruku si zchlaď. Někdy stačí ledová voda v misce. Do vody s kostkami ledu ponoř celý prst/prsty. Nech ponořený až tě bude zábst. Potom rychle dobře osuš použij trochu oleje. Nejlépe olivový. Je hodně vazký.

Pokročilý

Toto nemám vyzkoušené, ale slyšel jsem o tom.
Zkus omotat prst od prstýnku směrem ke špičce nějakým tenkým provázkem a hodně utahovat. Obvod prstu by se měl zmenšit a pak by měl jít prstýnek sundat. Ale hned jak ho sundáš provázek odvaž, nebo se ti odkrví prst.
Doplňuji:
A samozřejmě pokud ti je prstýnek malý, tak ho nos třeba na malíčku, nebo si pořiď větší prstýnek ;) .

Diskuze k otázce

Zlatý

led

Problém môže byť vďaka vo vývoju kostí - rastie aj kĺb
ahold, občas to funguje
geekocz, v prípade prekážajúceho kĺbu prsta toto nepomáha. dá sa to len v prípade ak prst "stlstne" ale kĺbo ostáva vo svojej pôvodnej veľkosti.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1281
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.