Avatar uživatele
Anna007

Nejde mi nastartovat dvoutaktní benzínová sekačka, nevíte někdo, co s tím ?

Ještě před pár dny to normálně šlo, ale je tam docela hodně benzínu a trochu se naklonila, prý je to zaplavený motor, ale nikdo si neví rady. Když se zkusí nastartovat se svíčkou venku, tak ta jiskří. Na servis to snad ještě není ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? mojitek před 4007 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mojitek

přiznám se,že v sekačkách se nevyznám,ale možný je že je to uchlastaný.S mo­torkou jsem to dělal tak,že jsem jí naklonil na stranu a nastartovalo to.Zkuste jí naklonit,nastar­tovat a po nastartování asi ještě 5–10 sec podržet.Pak by to normálně mělo jít

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
honza19hk

na servis ne,stačí aby se ti na to podival někdo kdo to zná. Řekl bych že jsi ji tzv. uchlastal když si ji převrátil na bok.Tzn že budeš chvíli tahat než se nastartuje.
V normálním případě by stačil seřídit karbec aby dával minimum benzínu a sekačku pak natočit,tím se spotřebuje ten benzín co natekl do motoru.Po natočení stačí už jen seřídit karbec tak jak má zas být.Ale nech to někomu kdo to zná,jestli to neumíš radši to nedělej, pak to neseřídíš a sekačka nepujde vůbec nebo nebude mít výkon.
Jinak další možnost je sundání hlavy.Ale to už je ta poslední varianta.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elektrikář

Vyšrouboval bych svíčku, očistil drátěným kartáčem kontakty a válec nechal vyschnout. Zkontrolovat kabely. Pak si dá jistě říct.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Anna007

Tak nakonec nepomohlo nic, musel se vyměnit motor za nový. Byla to nějaká oj nebo co, a její oprava včetně toho dílu by stála skoro stejně jako nový motor. Takže jsem radši trochu připlatila na ten motor.

před 3977 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada