Gabriel

Nejbližší nápad k vytvoření perpetuum mobile

Ahoj, byl zde nějaký nápad, který byl nejblíž k vytvoření perpetuum mobile.
Myslíte, že v budoucnosti někdo vymyslí perpetuum mobile, pokud ano, jak bude vypadat?

Nejlepší odpověď
mosoj

Nejdřív musí někdo změnit dosud známé fyzikální zákony.

Další odpovědi
Drap

Kdyby to někdo věděl, tak ho už sestrojil. Vzhledem k tomu, že nikdo neví co by mohlo být nejblíže, tak ani nikdo neví, jak bude vypadat.

Funna

třeba generátor, který si vyrábí energii, pohání druhý generátor, který pohání ten první .-)))…jenže odpor vedení (i při supravodivých materiálech), tření ložisek a pod. prostě bude pořád…takže tohle asi nikdy fungovat nebude…popírá to dosavadní fyzikální zákony…

Hlada

Nejblíž jsou motory Perendev, které využívají volnou energii. V pravém smyslu slova to ale perpetuum mobile není. Využívají energii, kterou lidstvo zatím neumí definovat.

petra15

Funna
ty mu to snad chces jeste rozmluvit:-)

arygnoc

ale to už je!

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/i­mages?q=tbn:AN­d9GcQ7Clj9CXBSrNc1ZVSKbp­VThjg3oOzHBNTGFRl6U8Z­RxScp1IpMbA

petra15

no lepsi uz opravdu byt nemuze:-)