Danina65

Nějaký šikovný tip na nesmíně kousající štěňátko?

Měla jsem dvě yorčanky, o jednu jsem přišla a máme novou.U dvou předchozích jsem tohle nezažila.Je milá, a hraje si, stáří tři měsíce, ale pokud k ní jakýmkoli způsobem natáhnete ruku ve snaze pohladit nebo pomazlit, okamžitě se střelhbitě vrhá. Není to útočné, ale myslím si, že je pomalu čas na školení základních návyků.

Odpovědi
Rokio

Naše štěňátko to dělá také. Podle mě pomůže neustálé napomínání, dokud se to štěně neodnaučí. Pokud ani to nepomůže, je vhodné si zaplatit cvičitele psů. Ten sice něco stojí, ale pes žije asi dvanáct let, tak to za ty peníze stojí.

jáára

Mám fenečku, nikdy sem ji nemusel trestat. Sme se domluvili vždycky…

zjentek

Je to netykavka, nepotřebuje žádné zbytečné laskání a oplácávání, má svou hrdost! Musíš si pomaloučku získat její důvěru. Pak tě nechá šáhnout! Doba, kdy se sama přijde tulit, bude dlouhá podle míry tebou darovanýho citu, nebo tak nějak.

Drap

Nejvyšší čas. Ve třech měsících by mělo štěně mít už základní návyky. Mezi ně patří i kousání. Pokud tento problém nebude řešen, věkem bude nabývat na intenzitě a nebezpečnosti. Zkoušejí to všechna štěňata, bez ohledu na rasu.

dubraro

Kousnutí oplatit, aby si uvědomilo, že to bolí.